школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Без роботи, доріг і майбутнього. Чому і як зникають українські села (відео)SHOPTOYS

Без роботи, доріг і майбутнього. Чому і як зникають українські села (відео)

Розбиті дороги, відсутність роботи, інфраструктури та майбутнього. Через це щороку в Україні зникає десяток сіл. Старі люди доживають віку, а молодь тікає в місто. «Факти» вирішили проїхатись кількома невеличкими селами України і поцікавитись сучасним життям селян.

Перший маршрут – село Моложава на Чернігівщині. На сотню мешканців магазин, медпункт і сільрада.77-річна Таїсія Іванівна колись мала чимале господарство, нині лише курей тримає. Визнає, жити у селі непросто, та на місто його не проміняє.
Сусідів у пані Таїсії небагато: одні виїхали, інші повмирали.

Одна єдина вулиця у цьому селі. Серед сотні мешканців більшість пенсіонери та попри свій вік, навіть 85-річні, називають себе молодими, бо кажуть, назва села відповідна – Моложава.

80-річна пані Марія до місцевого медпункту ходить через день – тиск замучив. Та головне, каже бабуся, на це не зважати. Марія Мельник, місцева жителька: «Більше робити треба, ходити, не пити та не курити».

Місцевий медпункт окрім Моложавої обслугує ще три села. Валентина Анатоліївна Кареба фельдшером тут 37 років. Нарікає на нестачу ліків, старе приміщення і транспорт – доводиться їздити велосипедом, буває за день по 20 км.

Місце зустрічі селян у Моложавій магазин. Краму чимало – від цвяхів до хліба. Поки одні йдуть за хлібом, інші шукають, де хильнути.

Там де колись була початкова школа, зараз руїни. Дітлахів возять до сусіднього села. Проте на подвір’ї рік тому з’явився дитячий майданчик. Пані Любов каже, нині молодь менше виїжджає, бо робота є у місцевому лісництві.

Пані Людмила головує тут ще з минулого століття. Нині у її підпорядкуванні 9 сіл. Цьогоріч розпоряджається півмільйонним бюджетом – доходи з лісгоспу та орендарів з землі. Але об’єднання громад боїться.
Людмила Куца, голова села Моложава: «В Тупічеві бюджет слабенький, а у нас він йде зверх. І ми боїмося, що тими коштами, якими ми зараз можемо розпоряджатися, то після об’єднання у нас їх не буде вистачати».

Те, що у селі немає Інтернету і мобільний зв’язок майже не працює, людей не гнітить. Вони люблять спілкуватися в живу. І вірять, що з часом їхня Моложава помолодіє і в селі буде не 14 діток, як нині, а в рази більше.

Сюжет телеканалу «ICTV», «Факти ICTV»

Теги: село Моложава, «ICTV», «Факти ICTV»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект