Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На території Чернігівського технологічного планують створити треш-арт об’єкти (відео)На території Чернігівського технологічного планують створити треш-арт об’єкти (відео)

В розвинених європейських країнах вже давно нікого не здивуєш товарами виробленими зі сміття. Вони, зазвичай, дешевші, а ще, купуючи їх, європейці намагаються підтримувати екологічний баланс. Сьогодні модний тренд в Європі — треш-арт — це мистецькі об’єкти, вироблені зі сміття і так званої вторинної сировини. Незабаром такі об’єкти з’являться і в Чернігові.Чернігівський національний технологічний університет має доволі велику паркову територію навколо своїх корпусів, яка геть не давала спокою активним студентам гуманітаріям.

Тетяна Децюк, керівник проекту: «Вже довгий час точилися перемовини між студентами, викладачами, що робити з тими територіями. Тому що багато з них пустує і на місці, де зараз немає нічого окрім дерев і кущів, можуть бути дуже гарні об’єкти. Арт-проекти, арт-об’єкти, які будуть приваблювати не лише мешканців нашого міста, а й гостей міста».

Так з’явилася ідея на території університету створити декілька мистецьких об’єктів. Але головне їх завдання бути не просто красивим доповненням ландшафту, а ще й стати певним нагадуванням про необхідність щось робити з побутовими відходами.

Юлія Хижняк, менеджер проекту: «Треш-арт — це напрямок сучасного мистецтва з використанням сміття та вторинної сировини. Ми за сталий розвиток, ми за екологію нашого міста, нашої планети. Тому ми використовуємо вторинну сировину».

Далі справа була за перевтіленням ідеї у проект, який можливо впровадити в життя. Та оскільки досвіду студентам технологічного університету не позичати, на їх рахунку вже більше чотирьох десятків проектів, то й цей не забарився. Цьогоріч в рамках програми «Активні громадяни», яку підтримує Британська Рада в Україні, було профінансовано 14 проектів, один з них чернігівський — «Треш-арт майданчики: еко-планета біля університету».

Будуватимуть арт-об’єкти зі сміття та воринної сировини студенти гуманітарних та технічних спеціальностей. Гуманітарії-дівчата дають ідеї та шиють необхідні деталі, а технарі-хлопці зварять та встановлять конструкції.

Олег Новомлинець, перший проректор ЧНТУ: «Дуже приємно, що оцей проект, який ми сьогодні відкриваємо, ініціатором цього проекту стала наша студентка. Дійсно, проект дуже привабливий і важливий для міста особливо в наш час, коли дуже багато на нашій планеті сміття. Ми бачимо цю проблему дуже сильно по місту Львів, а й у нас з часом виникнуть ті ж самі проблеми».

Попереду у студентів ще багато роботи — розробка інсталяцій, проведення конкурсу на кращі ідеї арт-об’єктів та, звичайно ж, монтаж конструкцій.

Юлія Хижняк: «Очікувані результати нашого проекту — це, перш за все, зручні та привабливі зони і місця відпочинку для університетів і громади міста Чернігова, позитивний імідж університету та студентства; привернення уваги до екології і популяризація треш-арт в просторі».

Завершиться проект наприкінці травня «Урбан фестом», під час якого будуть відкриті оновлені парки біля університетських корпусів.

«Сівер-центр»

Теги: треш-арт, Тетяна Децюк, Юлія Хижняк, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект