Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові розпочалися «Сіверські музичні вечори» (відео)
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

У Чернігові розпочалися «Сіверські музичні вечори» (відео)

Сімнадцятий міжнародний фестиваль класичної музики присвятили творчості великого Бетховена. Про фестиваль, музику, яка несе мир, та українсько-японські відносини – наш наступний матеріал.


 
Меломани звикли: в березні свято класичної музики – «Сіверські музичні вечори». Цілий тиждень у Чернігові звучатиме музика Людвіга ван Бетховена. Цього разу фестиваль монотематичний і не вперше його присвячують великому німецькому композитору.

Микола Сукач, художній керівник фестивалю «Сіверські музичні вечори»: «Видатний німецький диригент Вільгельм Фуртвенглер сказав, що музика жодного композитора не об’єднує так людей, оркестр і слухачів, як музика Бетховена. Саме тому ми граємо останні три роки багато дуже творів Бетховена в зв’язку з тим, що у нас такі печальні події, у нас війна, і ми вважаємо, що це наш громадянський обов’язок».
 
Фестиваль з сімнадцятирічною історією збирає на Чернігівщині відомих музикантів, найкращих виконавців не лише з України, а й з різних куточків світу. Зіграти знову з симфонічним оркестром «Філармонія» до Чернігова приїхав японський диригент Міцунобу Такая. Разом з ним народний хор «Цурумі» та солісти: сопрано Кіміко Такая,  мецо-сопрано Чікако Танака, тенор Юкіма Ібарагі та бас Денис Вишня, який вже 10 років живе в Японії.

Кіміко Такая, сопрано: «Хор Цуруми – это хор, которым брат руководит в Осаке. И они там педагоги, потому с ними вместе выступаем. Как чудо, что они все приехали сюда и мы поем, брат дирижирует – это как чудо».
Міцунобу Такая, диригент: «Я очень рад. Этот концерт – большой успех. Потому что это девятая симфония. Это гимн мира, которым мы посылаем счастье».
 
Відкрили фестиваль 9-ю симфонією Бетховена. Хорові партії звучали у виконані японських виконавців та Національної капели «Думка». Цей рік в Україні проголошено роком Японії.
 
Міцна дружба вже давно поєднує японських та українських музикантів. Міцунобу Такая та його сестра Кіміко вчилися в Київській консерваторії. Вже десять років Кіміко разом з чоловіком Денисом Вишнею живуть в Японії. Співачка каже, Україна для неї – друга Батьківщина. Вона навчилася варити чоловікові борщ  і залюбки співає з ним українських пісень.
 
Цей твір подружжя виконає і в Києві під час концерту в рамках проведення року Японії в Україні. А у Чернігові триває свято класичної музики. Попереду виступи Вадима та Філіпа Руденко, квартету імені Лисенка, швейцарського скрипаля Давіда Небеля, американки болгарського походження Надії Влаєвої. У програмі також заявлена участь американського диригента Уінстона Фогеля.

Микола Сукач, художній керівник фестивалю «Сіверські музичні вечори»: «Фестиваль досить потужний. Шість концертів, із них чотири концерти з симфонічним оркестром, і, сподіваюсь, слухачі отримають свою дозу музичної насолоди».

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Сіверські музичні вечори», класична музика, фестиваль, «Сівер-центр»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!