Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як працюватимуть комунальники після підвищення мінімалки? (відео)


Як працюватимуть комунальники після підвищення мінімалки? (відео)

Як комунальники працюватимуть у цьому році в умовах підвищення мінімальної зарплати для працівників і нових норм погашення боргів за енергоносії? Про пріоритети в розвитку галузі на цей рік ішлося під час зустрічі представників Міністерства регіонального розвитку з керівниками комунальних підприємств області.З кінця лютого комунальним підприємствам зможуть реструктуризувати борги за енергоносії та списати штрафні санкції за несвоєчасні розрахунки. Відповідний закон (про врегулювання заборгованості, відомий фахівцям за його номером – 1730) був прийнятий у листопаді минулого року, але з того часу доопрацьовувалися необхідні підзаконні акти, і от тепер ці норми запрацюють. Про це керівників комунальних підприємств області поінформувала представник Мінрегіонбуду Наталія Хоцянівська.

Наша область, як і інші регіони, подала розрахунки коштів, необхідних для погашення комунальним підприємствам різниці в тарифах при отриманні споживачами субсидій та пільг. Для Чернігівщини така державна субвенція становить 52 мільйони гривень, які передбачені Законом про державний бюджет на цей рік і надійдуть у повному обсязі.

В умовах підвищеної мінімальної зарплати частині робітників комунальних підприємств доведеться проводити доплату. Це стосується насамперед двірників та прибиральниць.

Частка комунальних підприємств, які мають прибуток за минулий рік, зовсім мала. Загальна сума їх прибутку в Україні склала 420 мільйонів гривень. А (для порівняння) збитки підприємств житлово-комунального господарства торік у межах держави – понад шість з половиною мільярдів. Це означає, що тарифна політика, м’яко кажучи, була недосконала – переконані представники Мінрегіонбуду. Що ж, чекаємо вдосконалення.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мінімальна зарплата, ЖКГ, комунальники, «Сівер-центр»

Добавить в:


ЦентрКомплект