Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Нарахована зарплата менша за 3200? Роботодавець має доплатити (відео)


Нарахована зарплата менша за 3200? Роботодавець має доплатити (відео)

Нарахована заробітна плата менша за 3200? Роботодавець зобов’язаний нарахувати доплату. Не зробив цього? Штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — 10 мінімальних зарплат (32 тисячі гривень). Зростання рівня мінімальної заробітної плати потягнуло за собою низку законодавчих змін. Деталі – далі.З 1 січня 2017 року не лише змінився розмір мінімальної заробітної плати, а й саме її поняття. Зникла «прив’язка» до простої, некваліфікованої праці. Тепер це гарантований державою мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну чи годинну норму праці. Мінімалка місячна – 3200. Мінімальна погодинна оплата праці – 19 гривень 34 копійки.
 
Змінилась і сама методика обрахунку мінімальної зарплати. Тепер до неї включаються доплати, надбавки, заохочення та компенсації. Виключення становлять окремі доплати, такі як за шкідливі умови праці чи ризик для здоров’я. Вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Не враховуються оплата за шкідливі умови праці чи ризик для здоров’я при виконанні певних робіт. Не враховується доплата за роз’їзний характер роботи. Не враховуються премії до святкових і ювілейних дат. Не враховуються доплати за нічний і наднормовий надурочний час роботи. Це повинно проводитись понад ті 3200 мінімальної заробітної плати, яка визначена чинним законодавством».
 
Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахували менше міні малки, роботодавець зобов’язаний провести доплату до рівня 3200. Якщо працівник не виконав місячну норму праці (бо був у відпустці чи на лікарняному), нарахування здійснюється пропорційно виконаній нормі праці.
 
З 1 січня посадові оклади працівників більше не прив’язані до розміру мінімалки, а мінімальний посадовий оклад — не менший прожиткового мінімуму, 1600.
 
Тарифні ставки працівникам бюджетної сфери обраховуватимуться по-новому. Прив’язка іде до окладу працівника 1-го тарифного розряду, який з 1 січня 2017 року зафіксовано на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1600.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «При цьому керівникам установ надано право за рахунок фонду заробітної плати річного проводити відповідні доплати, преміювання для працівників, які виконують особливо важливі роботи. З метою недопущення так званої зрівнялівки в оплаті праці».

 
Із підвищенням мінімалки виросли і штрафи за порушення роботодавцем законодавства про працю та зайнятість населення. За затримку зарплати понад місяць – штраф 9600. Людина працює без оформлення трудового договору – штраф 96000 гривень.

Ірина Хоменко, заступник начальника управління Держпраці  в області: «Допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, контракту, або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи у повний робочий час і виплата заробітної плати у конверті — накладається штраф у розмірі 30 мінімальних ЗП».
 
За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця чекає штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат.

Ірина Хоменко, заступник начальника управління Держпраці  в області: «Це можуть бути доплати за роботу у святковий, надурочний, нічний час. Або якщо до 3200. Якщо нарахували людині заробітну плату і розмір цієї заробітної плати менший за 3200 і не провели доплату. То штрафна санкція – 10 мінімальних ЗП або 32 тисячі гривень».
 
Новий вид штрафу – недопущення до перевірки дотримання вимог законодавства про працю контролюючих органів та створення перешкод її проведенню.

Ірина Хоменко, заступник начальника управління Держпраці  в області: «Три мінімальних ЗП – 9600 гривень. Якщо перевірка по працівниках, які працюють нелегально, і не допускається державний інспектор до цієї перевірки роботодавцем, штраф складає 100 мінімальних ЗП – 320 тисяч гривень».
 
Мінімальна зарплата більше не враховується при визначенні посадових окладів деяким категоріям держслужбовців (наприклад, суддям), при розрахунку судового збору, при розрахунку вартості адмінпослуг. Виключно застосовується показник мінімального доходу для працездатної особи.
 
Також мінімальна зарплата більше не використовується як розрахункова величина в колективних договорах. На приведення у відповідність із законодавством своїх колдоговорів у роботодавців та профспілкових комітетів є три місяці.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: заробітна плата, штраф, мінімальна зарплата, Олег Русін, «Сівер-центр»

Добавить в:


ЦентрКомплект