школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Модернізація вуличного освітлення: Мена показує приклад (відео)Модернізація вуличного освітлення: Мена показує приклад (відео)

При співфінансуванні Євросоюзу та Фонду регіонального розвитку в місті повністю реконструюють систему вуличного освітлення. Тепер і на віддалених вулицях вночі ясно, як вдень. Так реалізують «Демонстраційний проект Угоди  мерів» у маленькому місті.Дорогому гостю коровай — подяка за світло у їхньому місті. Мена завершує втілення проекту по реконструкції вуличного освітлення. Два роки тому меняни почали впроваджувати енергоефективний проект європейської ініціативи «Угода мерів» і тепер вони вчать міських голів з усієї країни. Геннадій Примаков, Менський міський голова: «Вартість проекту — 638 тисяч євро, з яких 500 — гроші Євросоюзу. Це дуже велика сума для бюджету міста. Адже бюджет міста становить лише 12 мільйонів. Це сума перевищує бюджет нашого міста. І 138 тис. євро — це кошти обласної державної адміністрації — 22%». Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Необхідно відмітити, що в 2015 році ми вже відкрили першу чергу, у нас є вуличне освітлення. Сьогодні ми продовжуємо роботи, які були початі в 2015 році. Сьогодні вже область має, крім міста Мена, дванадцять міст, які підписали Угоду мерів. І саме головне, що треба сказати, сьогодні той проект, який реалізовується в Мені, ми маємо роботу, цю роботу виконують наші організації , крім того, є певні соціальні переваги: жителі міста бачать, що реалізовується проект, вони бачать покращення умов, тому що до цього часу ці вулиці були неосвітлені». Сергій Ладний, керівник сектору муніципальної інфраструктури та енергоефективності Делегації ЄС в Україні: «Зараз починається найважливіша частина цього проекту — демонстраційна. Ці результати досягнуті і тепер стануть доступними  для інших міст України. Вони зможуть навчитися, як зробити теж саме у себе в рідних містах».

Зібралися саме тоді, коли йде модернізація. Тобто учасники семінару можуть побачити, як крок за кроком Мена втілює цей проект в життя. На вулицях міста буде встановлено 1403 світильники. Проведуть заміну щитових. Виконавці робіт — чернігівська фірма, лампи — харківські. За якість — виробник відповідає. Олександр Катрущенко, директор з виробництва фірми-виробника: «Я думаю, що не менше 10 років ці фонарі будуть світить, працювати. Тут повністю алюмінієвий корпус. Ступінь захисту світильника ІР-67. Тобто ми його випробували: у включеному вигляді опускали в басейн. Він працює. Всі протоколи, заміри, все є».

Скоро ці старі лампи замінять на сучасні — світлодіодні. Це дозволить скоротити споживання енергії вуличного освітлення на 66%. Нові ліхтарі — самостійні, тобто управляються автономно. Прямо на планшеті міський голова показує журналістам, як можна понизити освітлення вулиці до 20%, або ж в рази підвищити і буде видно як вдень.

Мена стати яскравішою — свій шанс використала. Стати переможцями грантового конкурсу мають шанс і інші малі міста. Можливості для цього будуть. Ян Едвін Ваандерс, керівник Команди підтримки Програми «Угода Мерів — Демонстраційні проекти»: «Ця програма ЄС спеціально сфокусована на малих містах, тому що їм набагато важче залучити фінансування і вони оперують набагато меншими коштами, ніж великі міста України. Інші міста України також мають шанси. Буквально в січні-лютому наступного року буде офіційне оголошення Єврокомісії другого туру такого самого конкурсу. Тому міста мають готуватись, не пропустити цей конкурс. Загальний бюджет цього конкурсу буде 10 мільйонів євро. Основний упор буде — малі міста. Скоріш за все, з населенням у 200 тисяч мешканців».

«Сівре-центр»

Теги: вуличне освітлення, освітлення, Угода мерів, Мена, «Сівре-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект