чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 40 років обласній Спілці письменників (відео)40 років обласній Спілці письменників (відео)

Митці потребують підтримки, аби творити і залишати у своїх творах сьогодення, вважають члени Національної спілки письменників України. Вже чотири десятиліття поети і прозаїки Чернігівщини знаходять таку підтримку в обласній організації спілки. «Натхнені Принесенням» — так назвали святковий захід до ювілею творчого об’єднання.Сорок років тому в цьому читальному залі бібліотеки імені Короленка відбулися перші установчі збори обласної організації Національної спілки письменників. І саме тут вона відзначає свій ювілей. За чотири десятиліття спілка стала рідною для майже сімдесяти письменників Чернігівщини. Це лауреати Шевченківської премії Дмитро Іванов та Костянтин Москалець, редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач, журналіст і краєзнавець Володимир Сапон. Двадцяти трьох членів організації вже немає в живих, відійшли у вічність Кузьма Журба, Володимир Кашка та багато інших відомих митців. Нині покійний і Станіслав Реп’ях, який очолював обласну спілку від її створення до 2011 року. Та принципи роботи творчої організації незмінні. Олена Конечна, голова обласної організації Національної спілки письменників України: «Сприяння творчій роботі письменників, збереження літературної спадщини, збереження свободи слова. Всюди, де якісь цікаві літературні проекти, в них завжди беруть участь члени спілки письменників».

Письменниця Олена Конечна
вступила до спілки у 2001 році, очолила її у 2013-му. Розповідає, зараз організація об’єднує письменників більш поважного віку, але намагаються залучити й молодь. Молодих літераторів в обласній організації поки небагато, та вони дуже достойні. Олена Конечна: «Олеся Білоцвіт – молодший представник письменницької династії Ткаченків з Прилук, яка зараз мешкає в Мельбурні, і наймолодша наша письменниця – Олена Печорна».

Олена Печорна із селища Михайло-Коцюбинського Чернігівського району – одна з найуспішніших письменниць України. А у дитинстві, згадує, Спілка письменників була для неї рожевою дівочою мрією. Олена Печорна, письменниця: «Згадалося, як на уроках літератури читалися твори класиків, і коли звучало, що це член Спілки письменників, мені здавалося, це люди з якогось іншого простору, з іншої реальності, що це щось таке фантастичне, недосяжне, і вже тоді потроху писала, і тоді це була справжня така мрія».

Письменники потребують підтримки, аби творити і залишати сьогодення у своїх творах, каже Олена. А ще бажає колегам, щоб їхні книжки виходили «поважними» накладами, щоб було більше читачів. Зараз працює над четвертою своєю книгою, хоча бібліотекарська справа, маленькі діти, домашні клопоти забирають багато часу. Робоча назва твору «Химерниця». Олена Печорна: «У книзі йтиметься про те, що за деякі наші вчинки доводиться розплачуватися навіть не нам, а нашим дітям, хочеться, аби люди жили, і жили так, аби їхнім нащадкам було легше на цьому світі. Про вину, провину, але й хочеться, щоб ця книга була світла й дарувала світло серцям читачів».

Олена Печорна каже, для письменника дуже важливо, щоб його читали. А ще велика радість, коли кожен читач знаходить свою книгу.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Спілка письменників, письменник, письменники Чернігівщини, «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект