Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Прогнозована мінімалка - 3200 гривень. Чи готовий міський бюджет до такого підвищення? (відео)


Прогнозована мінімалка - 3200 гривень. Чи готовий міський бюджет до такого підвищення? (відео)

У 2017 році доведеться затягнути пасок тугіше, на цей раз міському бюджету. І стане цим паском рішення Кабміну про підвищення мінімалки до 3200.Зарплата не єдине, що криє кисень міській казні, комунальні платежі зростають ще швидше.

І поки все це існує в теорії, у міській раді вже підраховують на чому доведеться економити та де урізати фінансування. Проект бюджету, який представили на виконкомі, без врахувань цих підвищень.

Цей проект бюджету нарекли «Збалансованим», а от чи залишиться він таким після всіх підвищень, у самих членів виконкому викликає сумніви. Реформи децентралізації дала змогу зосередити кошти на місцях. В більшості міст навіть з’явився профіцит коштів, які можна залучати на додатковий розвиток: ремонт, благоустрій.

Якщо ж мінімалку все ж підвищать, очевидно кошторис бюджетом розвитку назвати стане важко. Які шляхи врегулювання шукатиме міська влада варіантів не багато. Курс виживання в оновленій версії повертається – скорочення штату працівників, урізання фінансування інших статей видатків чи пошуки допомоги зі сторони.

Проект бюджету, який підготували до сесії в листопаді з очікуваними сюрпризами. «Доходи міського бюджету зростуть незначно. У той час як навантаження на міський бюджет у наступному році збільшиться за рахунок зменшення освітньої та медичної субвенції», – начальниця управління економічного розвитку міста Людмила Максименко.

Відсутні рядки з цифрами на фінансування спортивних шкіл ФСТУ та трьох спортивних клубів громадських організацій. Міська влада не просто припиняє виділяти кошти, а пропонує школам ФСТУ перейти у вертикаль управління спорту, зі збереженням структури шкіл та всіх штатних одиниць. Оптимізацію не виключають, але перекладуть на плечі самих шкіл. Та досі згоди не дійшли.

Не закладені кошти і на фінансування залізничної лікарні.

У 2017 році планують орієнтуватися на підтримку підприємців, збалансування легальних трудових відносин та залучення донорських коштів на розвиток інфраструктури. Закладені фінанси і на ремонт доріг, два нових комунальних підприємства, паркові зони, розвиток туризму. Але єдине рішення стосовно 3200 може все це похитнути. Перш за все, загнати ще більше в тінь мінімалки, які хоч трохи декларувалися на державному секторі і з яких сплачувався податок. Або друге, слід чекати не тільки збільшення зарплат, а й цін – це вже, як добре відомо українцям, процеси паралельні, і підвищення соціальних стандартів відразу відходить на другий план.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мінімальна зарплата, бюджет, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект