• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З 1 жовтня вдень по заміських дорогах їздити з увімкненими фарами (відео)


З 1 жовтня вдень по заміських дорогах їздити з увімкненими фарами (відео)

 

Державтоінспекція України нагадує водіям: з 1 жовтня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися вдень з увімкненим світлом фар. Ця вимога діє до 1 травня i лише поза межами населених пунктiв. Наскільки такі заходи безпеки знижують ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод – у наступному сюжеті.З 1 жовтня автомобiлi мають рухатися за містом вдень з увiмкненим свiтлом фар. Вимогу пов’язують зi скороченням свiтлового дня та погіршенням погодних умов. В європейських країнах, де правило діє вже не перший рік, це дало змогу зменшити на 15% кiлькiсть дорожньо-транспортних пригод за участю декількох машин.

Віктор Прядко, старший інспектор Чернігівського районного відділу поліції: «В зв’язку з тим, що така тенденція є в більшості європейських країн, і в нас це ввели. Бо погіршуються погодні умови, дощі йдуть, тумани, тому ввели таке правило, щоб водії заздалегідь бачили один одного автомобілі і керувалися цими правилами».

В Україні зміні до правил дорожнього руху були внесені у 2014 і відтоді сiм мiсяцiв на рiк водії повинні їздити поза меж населених пунктів, увiмкнувши ближнє свiтло фар вдень. Вмикають його, якщо немає денних ходових вогнiв. В авто нового поколiння вони можуть навiть автоматично вмикатися iз запуском двигуна. Водії переважно схвально ставляться до нововведення, однак мають і свої зауваження.

Микола Іванович, водій: «Це дуже правильно, я навіть літом так їзджу, щоб бачили мене. Це правильно, коли туман, але коли сонце світить – це дебілізм, чесно кажучи».

За мiстом, де автомобілі рухаються значно швидше, час реагування скорочується. Світло допомагатиме не лише водіям, а й пішоходам легше бачити машину, що наближається.

Діє вимога з 1 жовтня по 1 травня i лише поза межами населених пунктiв. Правило обов’язкове до виконання, тому за порушення передбачено штраф у розмiрi вiд 425 до 510 грн. За перші три дні жовтня у Чернігівському районі вже складено 2 протоколи.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: увімкнені фари, погодні умови, ПДР, «Сівер-центр»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект