школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Боромиках відкрито меморіальну дошку на честь Антона Верьовки (відео)SHOPTOYS

У Боромиках відкрито меморіальну дошку на честь Антона Верьовки (відео)

«Найголовніше в житті – доброта. Треба любити всіх людей, тоді і тобі буде добре». Ці слова належать відомому краєзнавцю, фольклористу, музиканту Антону Верьовці. Він народився на Менщині, але і в Чернігівському районі його вважають своїм земляком. Адже довгий час Антон Верьовка жив і працював у Моргуличах Боромиківської сільської ради. Тож саме у Боромиках на фасаді будинку культури відкрито меморіальну дошку на честь чародія народної пісні.Антон Верьовка народився у великій родині, де було 12 дітей. Його брат Григорій – всесвітньовідомий хормейстер, диригент, композитор. Втім і сам Антон залишив помітний слід в українській культурі. Скільки пісень записав за своє життя, а скільки знав обрядів! До речі, відродженню і збереженню народного різдвяного дійства «Водіння кози» ми завдячуємо саме Антону Гурійовичу і його фольклорному ансамблю «Світанок». Колектив цей відомий не тільки на Чернігівщині, мав звання лауреата другого Всесоюзного фестивалю народної творчості.

Вшанувати пам’ять відомого земляка, якого називали чародієм народної пісні, прийшли і старожили, і молодь. Про Антона Верьовку як про незвичайну людину, для якої головними багатствами були духовність і музика, про особисте сприйняття його творчості говорив заступник голови райдержадміністрації Андрій Курданов. Сільський голова Володимир Шелупець згадав, як разом з Антоном Гурійовичем брав участь у підготовці святкових заходів, а заслужений діяч культури України Олег Васюта висловив упевненість, що згодом Боромики стануть місцем проведення фестивалю української народної пісні.

І ще такий ось штрих. Якось почули віртуозну гру на скрипці Антона Верьовки учасники хору «Легенда» зі Швейцарії. І сказали, що саме завдяки його музиці зрозуміли різницю між європейцями і українцями: європейці сприймають все через розум, а українці – крізь серце. Підтвердженням останнього став і святковий концерт за участю Чернігівського академічного українського народного хору філармонійного центру під орудою Володимира Коцура.

«Сівер-центр»

Теги: Антон Верьовка, меморіальна дошка, Боромики, «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект