школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Чернігівщині селяни зберегли школу від закриття, розмістивши оголошення в інтернеті (відео)На Чернігівщині селяни зберегли школу від закриття, розмістивши оголошення в інтернеті (відео)

Самоврядування як воно є.

На Чернігівщині селяни зберегли школу від закриття, від жодних мітингів і без перекриття доріг. Щоб держава продовжувала фінансувати заклад, потрібно було до 1 вересня зібрати 25 учнів, бракувало 4. Тому вирішили розмістити оголошення в Інтернеті, мовляв, гостинно чекаємо на дітей з батьками, з житлом допоможемо. Відгукнулося загалом 5 родин. Разом вони привезли в село Змітнев 24 дитини і врятували не лише школу.Їх так і називають у сели «ті, хто врятували школу». Першачки Ліля та Ілля готуються до 1 вересня, збирають рюкзаки. Їхніх однокласників можна перелічити на пальцях однієї руки - першачків 5-ро, а в 5-му класі взагалі 2-є.

Тато Кирила Олександр першим відгукнувся на заклик змітнівців приїхати до них, має 7 дітей. З ними разом 2-й рік мандрує Україною, бо сам із Донбаської Авдіївки. Олександр мусив поспіхом тікати з родиною, вдома залишив справу свого життя – сотні сортів рослин. Вивезти селекціонер майже нічого не зміг, квіти викопував під обстрілами, вже посадив їх біля хати. Сусіди допомогли з городом, тепер збирає перший урожай. Мандрувати Україною, зізнається, більше сил не має.

Без них школу в Змітневі вже б закрили. Мали лише 21 учня, а це критично мало розповідає директор школи. Вирішили писати оголошення. Запросили родин із дітьми.

Школу відразу почали готувати до 1 вересня – пофарбували, відремонтували класи. Такої кількості новачків вона ще не бачила.

Зупинятися на цьому не збираються, адже загроза закриття школи не зникла. Депутати готують чергові зміни, планують збільшити кількість учнів у школі, яка фінансується з державного бюджету у двічі, тобто до 50. Тоді Змітневу доведеться знову відновлювати пошуки дітей. То нічого, зізнається сільський голова Дмитро Іващик, у Змітневі 165 покинутих хат, майже що третя. Після переселенців на оголошення відгукнулося кілька родин зі столиці, які вирішили втекти від шуму і вже внесли завдатки за два будинки.

Сюжет телеканалу «ТСН»

Теги: село Змітнев, школа, Дмитро Іващик, переселенці, «ТСН»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект