Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » ВікіСтудія вручила дипломи ще двадцяти своїм вікіконсультантам (відео)ВікіСтудія вручила дипломи ще двадцяти своїм вікіконсультантам (відео)

Уже вдруге ВікіСтудія, яка працює на базі Інституту історії Чернігівського національного педуніверситету, вручила дипломи своїм слухачам. Відтепер ще двадцять вікіконсультантів – саме так називаються професійні дописувачі до цієї енциклопедії — будуть поповнювати її історичними відомостями та редагувати вже наявні статті, якщо знайдуть в них помилки.Маленький крок у майбутнє попереду усього світу – так називають ВікіСтудію з історичних дисциплін її організатори, адже, за їх словами, такого проекту немає більше ніде. ВікіСтудія як підрозділ Інституту історії, етнології та правознавства Чернігівського національного педуніверситету запрацювала рік тому. Тут вчать професійно писати статті до Вікіпедії та виправляти помилки у вже створених раніше. Серед слухачів безкоштовних занять, так званих Віківишколів, друга серія яких вже завершилася, не лише учні й студенти, а й викладачі, а також співробітники історичного музею та обласної бібліотеки імені Короленка. Всього близько шістдесяти людей. Диплом одержує не кожен, для його здобуття потрібно добряче потрудитися.

Віра Казимір, голова ВікіСтудії: «Цього віківишколу ми зробили близько 3 тисяч правок і написали 56 повноцінних статей. І саме автори цих статей – 20 чоловік, отримують дипломи. Все як у виші – лише виконавши певні вимоги можна отримати диплом».

У випускників ВікіСтудії, які ще навчаються в університеті, є приємний бонус – частину самостійних робіт вони можуть виконувати у формі написання статей до Вікіпедії. Студент 1-го курсу Роман розповідає, коли вирішив пройти курс Віківишколів, про таку перевагу ще не знав, мета була зовсім інша.

Роман Супруненко, студент ЧНПУ: «Поділитися знаннями зі школярами, коли я був школярем, я теж часто заглядав до Вікіпедії і використовував ті знання, які там присутні».

Відтепер Роман вікіконсультант – так називають тих, хто отримав диплом після проходження курсу. Навчатися, каже, було не важко.

Роман Супруненко, студент ЧНПУ: «Я вже мав досвід роботи як з Інтернетом, такі з Вікіпедією, в школі навчався мові програмування, мені зовсім було не важко, лише деякі нюанси».

Не виникло труднощів із навчанням і у Артема – наймолодшого слухача Вікістудії. Прийшов сюди, бо вважає, що кожен користувач Інтернету обов’язково повинен внести якийсь вклад у глобальну мережу.

Артем Лисевич, учень Чернігівського ліцею № 15: «Постійно з’являються нові знання, постійно потрібно ними ділитися, люди шукають ці знання, інформацію. І приємно, коли люди бачать твій вклад».

До написання статей є певні вимоги, розповідає координатор ВікіСтудії Микола Приходько. Основні –матеріал має бути викладений науково, в ньому не повинно бути недостовірних даних, а ще потрібно дотримуватися авторських прав. Адже якщо ваша інформація – це плагіат, її все одно видалять. Учасники ВікіСтудії обов’язково мають добре володіти комп’ютером, проте навіть якщо з цим є проблеми, за великого бажання всі труднощі можна подолати.

Микола Приходько, координатор ВікіСтудії: «Одна дівчина мала труднощі з комп’ютером, та мене вразила її наполегливість. Вона ходила на всі заняття, зрештою написала кілька статей, одна з яких була дуже добре зроблена, всі помилки виправлені. Тож якщо людина хоче, вона знаходить, як це зробити».

Випускники ВікіСтудії вже стали справжньою командою, адже роблять спільну дуже важливу справу. А ще вони впевнені, кожна маленька стаття – це великий внесок у розвиток інформаційного суспільства.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ВікіСтудія, вікіконсультанти, Віра Казимір, електронна енциклопедія, «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект