школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Селяни-робінзони: відрізані від цивілізації (відео)Селяни-робінзони: відрізані від цивілізації (відео)

Живуть як Робінзони. Мешканці села Синютин, що на Чернігівщині, цілковито відрізані від цивілізації. В 73-х синютинців від великої землі відмежовує річка. В селі ні магазину, ні аптеки. Раніше по харчі мешканців переправляв паром, але недавно і той потонув. Як люди там виживають, дивіться у сюжеті.Паромна переправа з’єднує Синютин із великою землею. Ось тільки цьому поромові вже понад 30 років, і днями він взагалі потонув. Сталося це, каже паромник Сергій Дудко, вночі, тому ніхто не постраждав. Напередодні плавзасіб витягли з-під води. Піднімали паром силами МНСників, вчора вони відкачали воду, дірки забили кілками, вода сочиться, що правда потроху, то ж ми ризикнемо переправитися на той бік.

Село Синютин, до якого пливемо, оточене заплавами Десни та хащами. Перевізник жартує, нині селянам ліпше не хворіти, бо допомоги чекати нема звідки, не кожен наважиться сюди дістатися.

На іншому боці річки з’ясовується, дірявий паром, то ще не всі перепони на шляху до Синютина. Якщо їхати автівкою, то нею має керувати відважний водій.

Після паромної переправи до села Синютин іще 4 км по багнюці.

Таки подолавши багнюку, потрапляємо до села. Нині тут мешкає 73 людини. Себе називають не інакше як Робінзонами. Крамницю закрили торік у квітні, в районі сказали, возити харчі до Синютина невигідно. Відтоді хліб люди печуть переважно вдома. А продавчиня магазину Олена Дідовець нині тримає корову. Роза забезпечує молоком півсела, люди купують по 3 грн за літр.

Кінь Циган в купі з саньми тутешній всюдихід, по зимових заметах та весняній відлизі завезти потрібні продукти в село вдається лише ним.

Пекарів - це село за 5 км звідси. Воно теж у ізоляції, щоправда там більше цивілізації, там навіть є школа, і трійко тутешніх дітей забирає звідси шкільний автобус, якщо доїжджає, інакше туди вони ходять пішки. У Синютині школу закрили років зо 10 тому. Будинок культури на початку 90-х. Єдиний заклад, що ще працює, це ФАП. Фельшер Борис Зайченко каже, пігулок тут і шукати годі, зате має пару упаковок з ампулами, може знеболити чи знизити температуру, якщо ж хворий тяжкий – це вже халепа.

Струму у ФАПі від літа нема. Поруч завалився стовп. Електрики з району доїхати не можуть. Коли темніє пан Борис оглядає пацієнтів із шахтарським ліхтариком. Селяни на медика моляться, кажуть, боронь боже в районі надумаються закрити ще й ФАП. Владу ж просять, не кидати їх на призволяще. Принаймні відремонтувати до пуття паром. Та сільський голова з сусіднього Пекаріва Володимир Труба тільки розводить руками, каже, грошей на ремонт нема.

Тож до себе в гості синютинці запрошують чиновників усіх рангів, подивитися, як живуть люди. Сподіваються може тоді гроші на ремонт порома знайдуться.

СТБ, Вікна-новини

Теги: село Синютин, Пекарів, Чернігівщина, СТБ, Вікна-новини

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект