школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Транзитна війна з Росією: нові домовленості (відео)SHOPTOYS

Транзитна війна з Росією: нові домовленості (відео)

Поміняти українських полонених на російські фури. Чернігівські активісти вже кілька днів утримують на кордоні 4 вантажівки з триколорами на номерних знаках. Вантажівки кажуть відпустять лише тоді, коли з катівень терористів на Сході звільнять наших бранців.Усе розпочалося вчора. На міжнародній трасі Київ – Чернігів – Нові-Яриловичі активісти зупинили ці ваговики. Ось ці 4 вантажівки везуть целюлозу з Німеччини до Росії, але ситуація, яка склалася навколо цих ваговозів, не стандартна – усі причепи мають Білоруські номери, а от тягачі російську реєстрацію.

Водії вантажівок за національністю білоруси, працюють на російсько-білоруську компанію, вантаж мали доправити до Москви. Водії запевняють, українці з ними поводилися чемно, надали стоянку, поблизу є кав’ярня, усе в комплексі. Місцеві мешканці навіть речі водіям випрали.

Машини охороняють місцеві самооборонівці. Водії вільні – можуть ходити куди завгодно.

По обіді до стоянки прибуває гурт чоловіків у камуфляжі. Чернігівці кажуть, то активісти зі столиці. Серед них жінка – Гаяде Різаєва. Називається представницею громадської організації «Матері світу», вона і робить несподівану заяву, мовляв, усі вантажі, що прямують до Росії через Білорусь, блокуватимуть. Відпускатимуть машини лише в обмін на полонених українців.

Чоловіків у формі на трасі стає дедалі більше, вони звозять шини та діжки. Кажуть, на цьому місці стоятиме блок-пост. Чергуватимуть цілодобово. За кілька хвилин чоловіки перекривають трасу і одразу ж зупиняють молдовські вантажівки, а в них вантаж, що прямує до Смоленська.

Акцію блокувальники оголосили безтерміновою, кажуть, дедалі її учасників ставатиме більше. Водії зупинених вантажівок тимчасом чекають на дипломатів своїх країн, аби ті почали домовлятися з українськими активістами.

* * *

Як стало відомо, Україна та Росія домовилися про повернення своїх вантажівок. Про це заявили в Міністерстві інфраструктури. До України зможуть приїхати всі ваговики, що перебувають в Росії, або ж в країнах Азії, які межують з Росією, а це понад 600 штук. Приблизно стільки російських ваговозів має повернутися до Федерації з країн євроспілки. Україна навіть забезпечить супровід своєю територією. Так званий режим «Їду додому» триватиме від сьогодні і до 25 лютого. Впродовж цього часу в міністерстві просять активістів не блокувати російських вантажівок на дорогах.

Вікна-новини, СТБ

Теги: транзитна війна, вантажівки, кордон, російські фури, активісти, Вікна-новини, СТБ

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект