Нормовен

Жавинка без води (відео)

Мати двох дітей Марія Рубан відразу поспішила набрати необхідний запас води. Вдосталь напивається і мала Софія. Води у їх оселі не стало три місяці тому. Невпевнені, що залишиться після того, як із села поїде знімальна група телеканалу «Дитинець».

Село Жавинка в приміській зоні, від Чернігова її відділяє кілька кілометрів та мешканці живуть в надзвичайних умовах: 300 м від очисних та кілометр від Чернігівської ТЕЦ, постійний нестерпний сморід, а попіл з теплоелектроцентралю летить на оселі селян. Білизну тут сушать під навісами. Та 4 місяці тому тут ще зникла й вода.Протягом 30 років безкоштовна вода селянам надходила від Чернігівської ТЕЦ, як компенсація за забруднення їх територій та підземних вод. Колодязів та свердловин вони пробити не можуть.

Голова сільської ради на пікет селян не прийшла. Зустрітися зі знімальною групою телеканалу «Дитинець» у неї також не виявилося нагоди. Знайшли її телефоном, Людмила Хамазюк каже, таким методом вчать селян раціонально використовувати воду.

Селяни клянуться, жодного ставку з рибою не мають, єдиний в центрі села, та й той висох півроку тому.

У Чернігівській ТЕЦ переконують подачу води не припиняли, підраховують кубометри, які щомісяця відпускають у водогін. А від такого господарства він дійсно відхрещується, вже давно клопоче про передачу водогону у власність комунального підприємства.

На так званий ремонт заглушки виїжджала й аварійна «Водоканалу». Це вони потенційні господарі водогону. Чернігівводоканал готовий взяти на свій баланс мешканців цього села та просять, щоб нинішні господарі привели до ладу водомережу, що правда тоді людям доведеться платити за воду щонайменше 100 грн. в місяць

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Жавинка, вода, телеканал «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект