школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові відбулася презентація книги Віктора Моренця «Невідома спадщина»SHOPTOYS

У Чернігові відбулася презентація книги Віктора Моренця «Невідома спадщина»

Невідомі факти про наш край та доводи, що історія повторюється лунали на першому засіданні клубу «Краєзнавець» в Чернігівський обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. 12 лютого тут відбулася презентація нової книги відомого дослідника Віктора Моренця «Невідома спадщина».В книзі зібрані спогади, статті, щоденники старшин Армії Української Народної Республіки – уродженців Прилук та Прилуцького повіту. Також представлені «Щоденник отамана Окремого козацького чорноморського кошу» Івана Самійленка та доповнення до книги «Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність».– За часів старої влади зібрати такий матеріал було вкрай важко, а то й неможливо. Зараз, всі архіви відкриті. Документи є, просто треба їх шукати, – каже Віктор Моренець.

Видання має багатий ілюстративний матеріал. Як подарунок, у книгу вміщено невідому поезію Миколи Міхновського. Про документи, які ввійшли до книги та учасників тих подій розповів сам автор.
На заході можна було придбати попередні видання автора з його автографом. Серед них: «Ічнянці в армії УНР», «Земля, полита кров'ю», «Чернігівський процес», «Ми ще повернемося».
Багаточисельні історики, які були присутні на заході відзначили, що Віктор Моренець у своїх працях відкрив вже більше 400 невідомих імен, які вели боротьбу за українську державність. Історія повторюється, і зараз на сході країни молоді хлопці гинуть за незалежність України.
Наприкінці заходу, Народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка, Кобзар-Лірник Василь Нечепа виконав пісню присвячену Небесній Сотні, яку присутні слухали стоячи.

Володимир Коваль


Теги: Віктор Моренець, Володимир Коваль

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект