Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ювілейний творчий вечір відомого письменника та журналіста Сергія Дзюби

Ювілейний творчий вечір відомого письменника та журналіста Сергія Дзюби

23 вересня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Короленка відбувся ювілейний творчий вечір відомого українського письменника і журналіста Сергія Дзюби з нагоди 50-ліття з дня народження та 35-річчя творчої діяльності.Сергій Вікторович Дзюба народився 20 вересня 1964 року в місті Пирятин на Полтавщині у робітничій родині. Служив у війську. В 1989-му закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Відтоді мешкає в Чернігові. Нині — президент міжнародної громадської організації «Чернігівський інтелектуальний центр» (яка об’єднує 48 відомих письменників, перекладачів, журналістів і науковців з України та закордону), голова Чернігівської міської організації Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки письменників України. Почесний доктор наук Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна».
Всі свої 50 книжок Сергій Вікторович присвятив коханій дружині — письменниці, журналісту й науковцеві Тетяні Дзюбі (на думку фахівців, це — єдиний такий випадок в історії світової літератури).

Сергій і Тетяна Дзюби — лауреати багатьох престижних міжнародних та всеукраїнських премій і конкурсів. Зокрема, в цьому році вони стали лауреатами Малої Нобелівської премії — Міжнародної літературної премії імені Людвіга Нобеля «Будон» в Удмуртії та почесної міжнародної нагороди «Золотий перстень» у Македонії. Також Сергій переміг на міжнародному фестивалі поезії «Славянска прегръдка» в Болгарії за участю відомих поетів із 19-ти країн — це міжнародна нагорода болгарської Академії «Летюче перо». Отримав він і всеукраїнську літературну премію імені Панаса Мирного. А вітчизняний портал «Жінка-Українка» назвав його найпопулярнішим автором-чоловіком.
У цій сім’ї — дві яскраві зірки! Нещодавно Тетяна Дзюба успішно виступила в Німеччині (на міжнародному фестивалі поезії) і стала лауреатом премії Державного комітету телебачення та радіомовлення України імені Івана Франка — за кращу наукову роботу.
Твори подружжя перекладені вже 55-ма мовами світу й надруковані в 27-ми країнах. Їхні книжки вийшли в Україні, США й Польщі, незабаром побачать світ поетичні збірки Сергія і Тетяни в Швеції, Великобританії та Казахстані. А наприкінці року їхня книжка віршів вийде у Франції, в Парижі.

Цього року відбулося 50 презентацій нових книжок Сергія і Тетяни Дзюби в десяти країнах світу. Їх прийняли до македонської та удмуртської Академій, а Сергія — ще й до болгарської, куди незабаром має вступити Тетяна.
20 вересня, в день п’ятдесятиліття, ювіляра привітав голова Спілки болгарських письменників Боян Ангелов і повідомив дуже приємну новину. Нашого земляка, академіка болгарської Академії Сергія Дзюбу нагороджено Почесною грамотою Спілки болгарських письменників та Нагрудним знаком «Золотий Пегас» за визначну літературну і перекладацьку діяльність, а також подвижницьку пропаганду болгарської літератури в Україні й світі. Тетяну Дзюбу нагороджено Почесною грамотою Спілки болгарських письменників та Нагрудним знаком «Золотий Пегас» за визначну літературну й наукову діяльність.


Творчий вечір письменника розпочався з його віршів, які продекламував Заслужений артист України, актор Чернігівського Молодіжного театру Олексій Биш (на фото).

Привітав ювіляра та вручив йому подарунки голова Чернігівської обласної ради Микола Зверєв. Від бібліотекарів ювіляра привітали — директор обласної наукової бібліотеки імені В. Короленка Інна Аліференко та співробітник бібліотеки Валентина Куценко.

Яскравості творчому вечору додав виступ Чернігівського академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, які виконали пісні на слова та музику Сергія Дзюби. А те, що наш видатний письменник ще й композитор, для багатьох присутніх в залі стало приємною несподіванкою та викликало схвальні оплески.

Привітати письменника прийшло багато його друзів та колег. Серед них: поет Анатолій Покришень; відомий письменник, поет, лауреат Шевченківської премії ім. Т.Г.Шевченка, редактор обласної газети «Гарт» Дмитро Іванов; голова літературної спілки «Чернігів», головний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач; автор книжки казок «Закон радості» (перекладач і упорядник Сергій Дзюба), мешканка Італії Людмила Шутько.

Піснями на слова Тетяни Дзюби і музику Сергія Дзюби, ювіляра привітали лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів авторської пісні Інна й Тетяна Чабан. А керівник популярної чернігівської студії східних танців «Бархан» Любов Василенко, подарувала всім присутнім східний танець.

На завершення вечора, ювіляр Сергій Дзюба прочитав власні вірші та переклади творів відомих поетів Ауезхана Кодара (Казахстан) і Гургена Баренца (Вірменія).

Володимир КовальХочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Сергій Дзюба, ювілей

Добавить в: