Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Обереги людського духу: собор Різдва Богородиці в Козельці (фото)


Нормовен

Обереги людського духу: собор Різдва Богородиці в Козельці (фото)

Славиться Чернігівщина архітектурними пам’ятками. Безсумнівно однією із них є собор Різдва Богородиці в Козельці. З нагоди 260-річчя від часу закладення цього величного храму, Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” презентував нову книгу “Собор Різдва Богородиці в Козельці”, яка відбулась 6 вересня в Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

У книзі подається короткий опис містечка Козельця та його пам’яток, історія родини Розумовських і будівництва собору Різдва Богородиці, поданий його художньо-стилістичний аналіз, розповідається також про ікони унікального іконостасу храму.

На заході було представлено макет цієї величної споруди. Створили мурований, двоповерховий храм у стилі бароко на замовлення графині Наталії Розумовської відомі архітектори Андрій Квасов та Іван Григорович-Барський у 1752-63 роках. Храм-усипальниця вражає монументальністю і водночас святковістю та вишуканістю, що нагадують тонкий витвір ювелірного мистецтва. В інтер’єрі собору панують центральна баня та різьблений з липи позолочений іконостас, створений, як вважається, за участю видатного архітектора В. Растреллі.

Політична партія Владислава Атрошенко
Підготували це чудово оформлене та багато ілюстроване видання: Андрій Курданов — генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (керівник проекту) та авторський колектив: Алла Доценко — заступник генерального директора заповідника, Олена Ванжула — старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності заповідника, Світлана Кійкова — директор музею родини Розумовських.

Не залишилась осторонь цієї історичної події і дирекція “Укрпошти”, яка підготувала блок марок та конверти із зображенням собору. Вони будуть урочисто погашені 12 вересня в Козельці, після закінчення ранкової Літургії в соборі Різдва Богородиці.
Фотозйомки для цього чудового видання виконав відомий чернігівський фотохудожник Микола Турчин.
Отже, книга “Собор Різдва Богородиці в Козельці” продовжила серію видань про пам’ятки архітектури національного значення.

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: презентація книги, “Чернігів стародавній”, Козелець, Володимир Коваль

Добавить в:


ЦентрКомплект