Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Унікальна колекція старожитностей Юрія Дахна (фото)


Унікальна колекція старожитностей Юрія Дахна (фото)

10 листопада, в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», відкрились одразу дві виставки – це унікальна колекція старожитностей Юрія Дахна із села Москалі Чернігівського району та виставка картин Сергія Васильківського, українського художника ХІХ- поч. ХХ ст.

Юрій Дахно завітав на відкриття виставки зі своєю родиною – жінкою та сином. Представив талановиту родину директор НАІЗ «Чернігів Стародавній» Андрій Курданов.

Юрій Дахно ще з шкільних років захопився фольклором та етнографією, а почалося все, як зізнався сам колекціонер, зі старовинного п`ятака, якого він знайшов біля хати свого діда. Його прадід вишивав. Можливо, цей інтерес перейшов і до онука. Він захопився колекціонуванням старовинних речей.

Нині в колекції Юрія Володимировича – речі, зібрані у селах Шибиринівка, Москалі та Антоновичі. Він може годинами з любов’ю і захопленням розказувати про кожен предмет своєї колекції. У збірці вишивані рушники, сорочки, наволочки, скатертини, історичні документи, є навіть титульна сторінка із зошита українського композитора Григорія Верьовки.

В експозиції Національного заповідника «Чернігів стародавній» представлена лише частина речей із колекції Юрія Дахна. Поряд з ними експонуються твори Сергія Васильківського, одного з найвидатніших українських пейзажистів кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Сергій Іванович Васильківський народився 1854 року в мальовничому містечку Ізюмі на Харківщині. Він навчався у Петербурзькій академії мистецтв. Успішне навчання доповнювалося враженнями від виставок передвижників та поїздок на батьківщину.


У 1886 році він виїхав за кордон. Жив у Франції і подорожував Англією, Іспанією, Італією, Південною Африкою та Німеччиною, де познайомився з колекціями художніх музеїв. За кордоном він продовжує малювати і згодом здобув європейське визнання.

1888 року Васильківський повертається на батьківщину. І твори 1890-1900-х років, написані в Харкові, стали найвищим досягненням художника, найбільшим здобутком українського класичного живопису.
На виставці в Національному заповіднику «Чернігів стародавній» експонуються картини С. Васильківського із колекції Національного художнього музею України: «Сторожа запорізької вольниці», «Різдвяні святки на Полтавщині», «Вітряки», «Село Опішня», «Ранок», «Коропів хутір», «Пейзаж з хатою» та інші.

Представлені на виставці картини і старожитності, об’єднує одна велика любов до України, її минулого.

В завершення цього чудового заходу, відвідувачів виставки очікував сюрприз. Прямо поруч з Колегіумом, готувалась в великому казані, духмяна юшка, котру покуштувати могли всі охочі.

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Володимир Коваль, фото, Юрій Дахно, виставка

Добавить в:


ЦентрКомплект