• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Побачив світ каталог творів монументальної спадщини Чернігова


Талион

Побачив світ каталог творів монументальної спадщини Чернігова

 

Вихід з друку альбому-каталогу став підсумком першого фестивалю монументального мистецтва “Перезавантаження”, який пройшов у нашому місті в травні. Більшість ескізів та творів, що демонструвалися під час проведення фестивалю, можна побачити на сторінках видання, а також архівні світлини.

Унікальний каталог знайомить з позабутим мистецтвом радянського періоду, з чернігівськими та київськими митцями, що творили у ті часи.Олена Загребіна, засновниця, керівниця проєкту:
- Це наш перший досвід катологізації саме об’єктів монументального мистецтва. І на цьому я наголошую, оскільки, це дослідження тільки почалось і відповідно ми намагалися зібрати максимальну кількість інформацію.
- Тут присутні твори Галини Севрук, і це процес рятування цього панно. І як ви бачите тут ще є світлини з музею ім.Коцюбинського - вони також наші великі друзі і партнери. І тут вперше представлені архівні світлини з моменту створення криниці Коцюбинського.
- Хотілося б також зазначити, що тут є мозаїка Толкачової, яка розміщна на ТРЦ "П'ятницький", спадок Євгена Кріпа.

Серед представлених на сторінках видання художників-монументалістів Тетяна Федоритенко. Вона є авторкою ескізів вітражів для Палацу урочистих подій та адмінбудівлі на ЧАЕС.


Тетяна Федоритенко художниця-монументалістка:

- Гарна виставка була. І як результат - каталог. Це вже документ, як то кажуть, назавжди. І як доказ того, що ця подія відбулась

Спільнота “Чернігів Монументалізм”, яку заснувала художниця Олена Загребіна, займається дослідженням, просвітницькою роботою та збереженням монументальної спадщини у місті.Тетяна Сухова архітекторка:

- Це дуже цікаво. Бо це перша інформація в Чернігові за 40 років. Сподіваюсь, що ті хто попав в каталог будуть задоволені. Зараз збираємо гроші на новий каталог, хочем розширити інформацію.

Каталог видано тиражем 400 примірників. Друкована новинка надійде до музеїв, бібліотек та приватних колекцій.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: монументалізм, каталог, Загребіна, Сухова, Федоритенко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект