• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівський онкоцентр хоче взяти кредит на ремонти та новий лінійний прискорювач


Талион

Чернігівський онкоцентр хоче взяти кредит на ремонти та новий лінійний прискорювач

 

На старій підлозі елементи медичного обладнання, як нагадування що зовсім нещодавно тут ще працював гама-терапевтичний опромінювач, який використовували для лікування онкохворих зі всієї області.

Після 15-ти років експлуатації, згідно всіх інструкцій його утилізували.Наталія Крічфалушій завідувачка відділення променевої терапії:


- Більше він не міг у нас слугувати і проводити процедури променевої терапії. В планах у нас придбання нового лінійного прискорювача і саме це приміщення, його розмір, його розташування і суміжні кімнати дозволяють нам встановити сучасний лінійний прискорювач, зробити мінімально реконструкцію будівлі і забезпечити лікування онкохворим методом променевої терапії.

Такі плани у Чернігівського медичного центру сучасної онкології вже на цей рік. Реконструкцію існуючого приміщення під бункер для прискорювача заклад планує зробити за кредитні кошти. Для цього їм потрібно, аби депутати обласної ради на засіданні сесії дали на це згоду.Юрій Шень в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології:

- На жаль в обласному бюджеті є певна прогалина, яка не дає можливості виконувати власнику в повній мірі свої обов'язки, тобто ремонтувать приміщення, яке належить Обласній раді. І розуміючи це, маючи певні проблеми, ми як раз і звернулися за дозволом взяти кредит.

Погасити кредиторську заборгованість в онкоцентрі планують за 3 роки з коштів, які їм надходять від Національної служби здоров'я, за послуги які надають пацієнтам.

За минулий рік ця сума була 60 мільйонів гривень. Саме з неї, крім виплат зарплат, обслуговування техніки, поточних ремонтів плануюють ще і направляти кошти на виплату фінансового зобов'язання.


Юрій Шень в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології:

- Кредитні кошти нам необхідні, по-перше, для ремонту головного приміщення онкоцентру, ремонту даху, ремонту фундаменту, водовідведення, а також ремонту бункера під другий лінійний прискорювач, який ми плануємо в майбутньому придбати.

Близько 15-ти мільйонів на ремонт головного корпусу і орієнтовно стільки ж для будівництва бункера, попередньо мають коштувати заплановані роботи. Після чого в медзакладі вже візьмуться за пошуки варіантів, як придбати новий лінійний прискорювач, а це - 43 млн. гривень.

Наталія Крічфалушій завідувачка відділення променевої терапії:

- У всіх сучасних клініках має бути 2 лінійних прискорювача, для того щоб, якщо під час сервісного обслуговування, або під час планових перевірок, планової заміни деталей пацієнти не страждали і не зупинявся процес лікування. На один апарат мають перекидатися всі пацієнти.

У чернігівському онкоцентрі прискорювач поки оди. Він запрацював у 2018 році. Тоді на будівництво потрібного приміщення та придбання обладнання збирали кошти з усіх можливих бюджетів - державного, обласного, міського та приватних пожертв.

Наталія Крічфалушій завідувачка відділення променевої терапії:

- На лінійному прискорювачі по всім нормативним документам ми маємо відпускати 50 пацієнтів. Ми відпускаємо 70 пацієнтів на день. Це, в принципі, навантаження на персонал, бо попрацюємо в дві зміни і навантаження на саму апаратуру, і апарат у нас зношується, працює рік за два.

Аби розвантажити цей прискорювач і медперсонал, та надавати своєчасну допомогу більшій кількості хворих, онкоцентр планує встановити це один майже аналогічний апарат. Як і перший він буде в комунальній власності. Це єдиний випадок в Україні, коли подібне обладнання не знаходиться у приватних руках.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: онкоцентр, лінійний прискорювач, Шень, Крічфалушій

Добавить в:
 
 


Центр Комплект