• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вакцина у Чернігові якісна: медики спростовують фейки про щеплення


Талион

Вакцина у Чернігові якісна: медики спростовують фейки про щеплення

 

Медики закликають чернігівців не довіряти фейковій інформації про вакцинацію. Нещодавно у мережі фейсбук з’явився допис в якому автор розповідає про те, як він влаштував перевірку температурного режиму зберігання вакцин на пунктах щеплення, що організовані в Чернігові.Тетяна Лебедєва в.о. заступника начальника управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА:
- У Фейсбуці ми уважно передивились всі відео, які оприлюднив публікант (Віталій Пацук https://www.facebook.com/bax.cn/posts/6565322710160707) і хочемо відзначити, що це стосується вакцини Pfizer. Під час зйомок, ті особливості, які були встановлені, вони повністю відповідають інструкції, з використання цієї вакцини. Вона має право зберігатися до 6 годин після розморозки в приміщенні від 2 до 32 градусів.
- Вакцина Пфайзер надходить дозованою і зберігається у флаконах, в яких міститься 6 доз. Зазвичай вакцинальная сесія планується, ми працюємо, як за попереднім записом, так і по запрошенню, та плюс жива черга. Враховуючи цінність вакцини для населення ми намагаємося не допускати розливу та утилізації залишкових доз.

Фахівці наголошують, в Україну вакцини доставляться в особливих умовах, в замороженому вигляді, при низьких температурах до – 70 градусів. Після цього їх розморожують до температурних показників у 5-8 градусів і відправлять у регіони. Зберігатися далі препарат може у звичайних холодильниках.

Розводять вакцину безпосередньо перед введенням в організм людини. У такому вигляді вона може зберігатися протягом шести годин і температурі до плюс 30 градусів.


Ольга Малець заступниця начальника управління охорони здоров'я чернігівської міської ради:
- Умови зберігання для всіх вакцини чітко виписані, а особливо для вакцини Комірнаті Пфайзер. І за умовами зберігання, вона може незначний по термін час зберігатися, навіть при кімнатній температурі, навіть до 30 градусів Цельсія до 6 годин. Я хочу заспокоїти мешканців міста, щоб, по-перше, вони довіряли офіційній інформації. А офіційна інформація, яку ми, як управління охорони здоров'я чернігівської міської ради вам декларуємо, це те, що вакцини, які використовуються у нас в місті і країні загалом - це безпечні і ефективні вакцини. Всі вони з доказовою ефективністю.
- Ми дуже ретельно готувалися до того, щоб відкрити центри масової вакцинації. Дуже уважно ставилися до того, щоб все було в порядку, були забезпечені необхідні умови зберігання. Готували персонал, який проходив підготовку з тренерами, отримували відповідні сертифікати.

У Чернігові пункти вакцинації працювали з 16 до 19 години, для зручності працюючих містян. Тобто вакцина зберігалася нетривалий час. Дописувач вказує на виявлену температуру у 8 градусів, медики зазначають – це не є порушенням.

У випадку, якщо терміни порушені – препарат утилізують. Медики запевняють – повторному замороженню вакцина не підлягає.Додамо, Чернігів – одне з перших міст України де на базі пунктів масової вакцинації почали щепити Пфайзером усіх бажаючих. За останні тижні ним щепили тисячі людей. За дорученням міського голови додаткові пункти було відкрито не лише у торгово-розважальних центрах, а й у спальних районах. Дотримання всіх медичних протоколів – пріоритет в організації цієї компанії. Враховуючи загрозу поширення в Україні нового штаму коронавірусу – Дельта, медики закликають чернігівців довіряти офіційним джерелам інформації. Вакцинація важлива для створення колективного імунітету.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лебедєва, Малець, вакцинація

Добавить в:
 
 


Центр Комплект