• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Державному архіві до Дня Хрещення Київської Русі презентують онлайн-виставку


У Державному архіві до Дня Хрещення Київської Русі презентують онлайн-виставку

 

Історичні пам'ятки, які збереглись не тільки на фото. Статті про них в періодичних виданнях та метричні книги. У державному архіві Чернігівської області до дня Хрещення Київської Русі 28 липня презентують онлайн-виставку "Перлини давньоруської архітектури".Раїса Воробей директорка Державного архіву Чернігівської області:

- В Чернігові збереглося 5 архітектури наземної домонгольського періоду давньоруської доби. Це Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор, П'ятницька церква, Успенський собор Єлецького монастиря та Іллінська церква. І одна пам'ятка підземної архітектури домонгольського періоду та періоду Київської Русі це Антонієві Печери. Ну взагалі, Чернігів В цьому плані - це перлина давньоруської архітектури і саме цим пам'ятками архітектури буде присвячена наша виставка.

- Найцінніший документ, який може розповідати про історію любого храму це клірова відомість, - це такий документ який складається із трьох частин. Перша частина це відомості про сам храм, ким він побудований коли, з якого матеріалу і про володіння, які має храм при своєму приході.

- Друга частина - це відомості про священнослужителів. Це також дуже цікаве джерело для вивчення історії і основ церковного життя, тому що там описувалися цілими родинами священнослужителі. Та й навіть про дітей священнослужителі, якщо вони жили разом з батьками.

- Третя частина - це записи про прихожан.

Доповнюють виставку документальних матеріалів і фото світлин чернігівських храмів. Всі документи зберігаються в єдиному екземплярі. Загалом матеріали можна поділити на друковані видання та документальні першоджерела. Вони відтворюють історію храмів Чернігова періоду до домонгольської Русі.Ірина Рябчук провідна спеціалістка відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області:

- Ми презентуємо цілу низку фотодокументів, вони датуються періодом більше наближеним до нас - це 60-ті роки ХХ століття. На них зображено і Успенський собор Єлецького монастиря і Борисоглібський Собор, Успенський собор, П'ятницька церква. Ми презентуємо ще декілька таких документів, які пов'язані з реставрацією окраси нашого міста - П'ятницькою церквою.

Всі матеріали у вільному доступі. Вони будуть розміщені на офіційному сайті архіву вже 23 липня.

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, архів, Рябчук, Воробей

Добавить в:
 
 


Центр Комплект