• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Прилуцькій дослідній станції намагаються вивести лілейник блакитного кольору


На Прилуцькій дослідній станції намагаються вивести лілейник блакитного кольору

 

Яскравий килим різнокольорових квітів - прекрасна оаза, що одразу приковує увагу та вабить надзвичайним ніжним ароматом відвідувачів дослідної станції. Тут о цій порі, вже не перший рік з-поміж інших рослин відрізняється дивовижною красою - вона квітка радості - лілейник. Досі існує легенда, що дотик до лілейника рятує від смутку і приносить удачу.Вікторія Ковера науковий співробітник Прилуцької дослідної станції:

- Вона видана в Китаї. Ще її називають квітка одного дня, так як квітка на квітrоносі зацвітає один день, на другий день інша зацвітає. Так пішла назва. Квітування починається у ранніх сортів в кінці травня і пік цвітіння от зараз - липень. Самі пізні сорта можуть повторно цвісти у вересі, якщо погода сприяє цьому і осінь тепла.З східною красунею лілейником гібридним фахівці прилуцької дослідної станції працюють вже понад 10 років. За цей час колекція вишуканих квітів значно поповнилась говорить науковий співробітник Вікторія Ковера.

- Наша колекція лілейника гібридного закладена в 2008 році і налічувала 26 сортів. На даному етапі налічує 134 - за рубіжної і вітчизняної селекції. 2009 року розпочалося виведення своїх власних сортів. В 14-му році створені 2 перших сорта "Світанок над Удаєм" і "Шико". В 2017 році - ще два сорти "Патріот" і "Північне сяйво".
В 2020-му році передані заявки на сорт "Оріон". Окрім нашої станції займаються селекцією лілейника у Національного ботсаді Гришка в Києві і Криворізькому ботанічному саду.

- Два наших нових сорти "Світанок над Удаєм" і "Шико" вже занесені до Державного реєстру сортів рослин України.А от сам процес створення власних сортів лілейника відбувається методом штучного гібридизації. Наноситься пилок із батьківської форми на приймочку маточки материнської форми. Рослина тикується, зав'язується насіння у насіннику, збирається це все і зберігаємо в холодильнику при кімнатній температурі. І навесні висаджують на глибину півтора два сантиметри. А вже в травні садять молоді сіянці з площею живлення 70 на 70 см.

Лілейник трав'янистий багаторічник з строкатими, яскравими суцвіттями на сьогодні по-справжньому вражає своїм різноманіттям.

У лілейника - різнокольорова гама від майже білого до майже темного кольору. Так само і квітка має різні форми - округла, трикутна зіркоподібна і павукоподібна, її ще спайдером називають. Так само і розміри - дрібноквіткова і великоквіткова.

Вікторія Ковера зізнається - для працівників дослідної станції особливо цінними сорти лілейника виведення безпосередньо ними. А загалом цінність квітки визначається новизною сорту. Барвиста квітка радості дійсно вражає різноманіттям кольорів. В найближчих планах прилуцьких селекторів поповнити палітру унікальним, як лілейника кольором.


- Ми плануємо вивести сорт лілейника голубого кольору, або хоча б близького до нього.

Щодо особливостей декоративної красуні можна відмітити - в догляді зовсім непримхлива.

Джерело: телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, лілейник, Ковера

Добавить в:
 
 


Центр Комплект