• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У геріатричному пансіонаті пройшов показ мод


У геріатричному пансіонаті пройшов показ мод

 

Особлива подія для української моди і 8-ми підопічних геріатричного пансіонату в Чернігові. Сьогодні ці жінки та чоловіки виступили моделями на показі спеціального одягу, розробленого саме під використання візку та пошитого за індивідуальними мірками. Утеплені демісезонні куртки дощовики і накидки, кажуть усі вироби враховують їхній переважно сидячий спосіб життя і при цьому потрібно рухатися і керувати спецзасобом.

В Україні практики пошиття таких речей немає. А знайти щось подібне серед звичайного одягу - майже неможливо. Бо це є питання крою і розмірів і застібок з кишенями, фактично всього. Створити першу пробну лінійку належного вбрання безпосередньо для мешканців закладу за пропозицією громадської організації "Шанс" погодилося одне з місцевих підприємств, взявши за основу європейські зразки.Олена Кисельова розробниця колекції одягу:

- Сьогодні в нас було представлено 8 моделей, але це ще не кінець, ї вже після того як люди почнуть користуватися, коли буде зворотній зв'язок ми зможемо дещо підкоригувати, або якщо буде запит, розробити якісь інші моделі.
- Це далеко від звичайного одягу і це не можна сказати що ми нашиємо курток 52-54 розміру і їх одінуть всі люди 52-54 розміру. Тому що в них може бути різна довжина рук, різна довжина ніг, у когось плече нижче-вище. Деякі з них можуть ходити ногами, можуть встати на ноги, деякі можуть тільки посунутися. Це також потрібно враховувати при розробці цих моделей.


За словами дизайнерки на цю колекцію від моделювання до викрійки та дефіле пішло 3 місяці. При цьому кожну річ на етапі пошиву приміряли, а потім підганяли під конкретну особу.
Євген Разгон заступник директора Чернігівського геріатричного пансіонату:

- На даний час в нас проводиться, згідно з потребами як для звичайного геріатричного пансіонату закупівля одягу. Але ж ніхто досі не зважав на функціональні особливості наших підопічних та і взагалі людей з інвалідністю. Тобто нам пощастило. І ці люди, які були учасниками цього процесу - отримали той одяг, який дійсно їм необхідний.

Відсьогодні підопічні пансіонату можуть носити презентовано вбрання коли і куди завгодно. Підприємство, у свою чергу планує робити такий спецодяг не лише для дорослих, а й для дітей з інвалідністю.


Джерело: телеканал "Дитинець", фото з сайту ЧМР

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мода, "Шанс", інвалідність, Кисельова, Разгон

Добавить в:
 
 


Центр Комплект