• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Через рекордне підвищення температури, падає рівень кисню у водоймах Чернігівщини


Через рекордне підвищення температури, падає рівень кисню у водоймах Чернігівщини

 

Рекордний показник температури води за понад 70 років зафіксували 19 липня у Десні у Чернігові. Стовпчик термометра сягнув 28,6 градуса, повідомила начальниця відділу гідрології обласного гідрометцентру Тетяна Полєвик.

«На гідрологічному посту «Чернігів» з 1950 року по 2021 рік максимум температури спостерігався 9 липня 1999 року і 23-24 липня 2001 року. І тоді температура води була 28 градусів. 19 липня цей рекорд був перекритий».

19 липня температура була найвищою щонайменше за 71 рік – 28,6 градуса, каже начальниця відділу гідрології Тетяна Полєвик.Віктор Качановський, капітан моточовна обласного гідрометцентру:

- 28 градусів і одна десята, - показує виміри Віктор Качановський.


Тетяна Полєвик, начальниця відділу гідрології обласного гідрометцентру:

- На гідрологічному посту Чернігів з 1950-го року по 2021-й рік максимум температури спостерігався 9 липня 1999-го року і 23-24 липня 2001-го року. Тоді температура водила була 28 градусів. 19 липня цей рекорд був перекритий. Попереду холодні ночі, буде зниження до 14-15 градусів.

Через підвищення температури, падає рівень кисню у воді, це сприяє розмноженню зелених та синьо-зелених водоростей і може спричинити загибель риби у водоймах. Проте Десні це не загрожує, каже еколог Юрій Карпенко. З його слів, Десна, маючи швидку течію, здатність до меандрування, компенсує цей температурний стрибок. Відбуваються процеси саморегуляції або пристосування річкової системи до тих температурних аномалій.Юрій Карпенко, еколог:

- В цілому Десна, маючи швидку течію та здатність до меандрування, компенсує цей температурний стрибок. Вода насичується киснем, водорості зелені та синьо-зелені носяться течією. Тож можна сказати, що відбуваються процеси саморегуляції, або пристосування річкової системи до тих температурних аномалій та кліматичних викликів, з якими сьогодні ми зіштовхуємося. Говорити зараз про якісь критичні наслідки ще зарано.

Температура води у Десні почала знижуватися, каже Тетяна Полєвик і ця тенденція зберігатиметься.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект