• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тепер усі мурали Чернігова можна знайти в електронному каталозі


Тепер усі мурали Чернігова можна знайти в електронному каталозі

 

Мальовничі пейзажі, строкаті абстракції, портретні зображення відомих людей на стінах будинків. Чернігів місто не тільки легенд, а й муралів. Їх у нас більше 40. Нещодавно новий стінопис з'явився і на Стрілецькій набережній. Його автор художник, Сергій Тонканов, зобразив на стіні свою власну картину, яка має назву "Перше тепло". За словами художника над цим муралом він працював довше ніж очікував.Сергій Тонканов, мураліст:

- Процес був складний, тому що була перша спека, працювати було надскладно, + 36, це занадто, до того ж стіна будинку виходить на сонячну сторону, але всі труднощі були подолані. Цей процес розтягнувся в часі із-за цього. Я планував десь тиждень працювати, але працював два, і фарби пішло теж більше, ніж я розраховув, майже у 2 рази. 100 літрів пішло.

Площа нового муралу 150 квадратних метрів. "Перше тепло" не єдина робота Сергія, зображення його авторства, також прикрашає стіни Чернігівського обласного онкодиспансеру. Цю роботу він намалював, ще чотири роки тому. За словами художника, це замовлення, для нього виявилося складним в силу тематики закладу.

Сергій Тонканов, мураліст: -


Почав шукати символи надії, відродження життя і виявилося, що в нашій культурі, це птахи - ластівки. - Це була найперша ідея і вона сподобалася головному лікарю. Ми від цього відштовхувались, треба було зробити композицію, але це вже була справа техніки.

Маршрут різноманітних екскурсій, які включають і ознайомлення з муралами зараз набувають все більшої популярності. То ж не дивно що кількість стінописів у місті росте. Зібрати всі у єдину базу вирішили в Управлінні культури та туризму Чернігівської міської ради. У співпраці з муралістами, вони випустили електронний каталог, що містить перелік всіх настінних зображень міста з їх адресами, та іменами авторів.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР:

- Півтора місяці тому, ми збирали хлопців-авторів муралів, розпитували їхні ідеї, що іх спонукало до написання, тих чи інших сюжетів, на спорудах нашого міста, в тому числі на будинках. Більшість з них зізналися, де їхні мурали, щоб можна було ідентифікувати. І власне сьогодні у нас вже є 45 муралів, нашого міста, які є дуже красиві, яскраві. Всіх їх відфотографував нас фотохудожник Валентин Бобир.

Окрім каталогу на сайті туристичного інформаційного центру, також можна знайти ілюстровану мапу, з позначками про місцезнаходження муралів та цікавими локаціями для прогулянок та фото.

Джерело: телеканал «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мурали, Тонканов

Добавить в:
 
 


Центр Комплект