• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Чернігівській ТЕЦ просять погасити заборгованість на суму 80 млн. гривень


На Чернігівській ТЕЦ просять погасити заборгованість на суму 80 млн. гривень

 

80 мільйонів гривень - саме такий борг споживачів фізичних осіб, перед Чернігівською ТЕЦ за послуги теплопостачання та гарячу воду. Наразі рівень оплати населенням підприємств коливається в межах 95%, це означає, що підприємство отримало кошти не в повному обсязі, для виконання своїх зобов'язань.

Олексій Щербина генеральний директор ТОВ "Фірма "ТЕХНОВА":
- Любой тариф, который рассчитывается, исходя из полной себистоимости он рассчитывается, исходя из 100% платы. То есть, если даже мы - такие предприятия, которые генерируют тепловую и электрическую энергию рассчитаем тарифы в 100% объеме и предусмотрим 100% затраты, даже эта часть - недоплата потребителей, уже ставит уже ставит предприятие в такую ситуацию, когда оно не может на 100% выполнить свои обязательства.

Тож таке теплогенеруюче підприємство, як Чернігівська ТЕЦ, через заборгованість населення зараз не в змозі вчасно виконувати зобов'язання перед таким кредитором як Нафтогаз України. Раніше умови співпраці з цією державною компанією, що постачає газ були лояльними, оскільки діяла затверджена Кабміном постанова про покладання спеціальних обов'язків, що передбачала розстрочку платежу.Олексій Щербина генеральний директор ТОВ "Фірма "ТЕХНОВА":
- На сегодняшний день все это переходит в рыночные отношения и становится очень жестко. Нерасчеты вовремя за природный газ приводят к тому, что предприятие, которое этот газ поставляет сразу начинает выставлять штрафные санкции. Единственное, что не изменилось - это отношение потребителей в части оплаты за потребленные ими услуги.

Раніше борги споживачів після рішення суду стягували державні виконавці. У співпраці з банківськими установами вони шукали відкриті рахунки боржників, з яких потім перерахувалися кошти генеруючі компанії. Тепер цю функцію виконують і приватні виконавці.

Енергетики кажуть - не завжди у боржників є додаткові накопиченню в банківських установах. Є й такі неплатники, хто має у власності лише квартиру, проти і в таких випадках є практика застосування механізму стягнення боргу.

Олексій Щербина генеральний директор ТОВ "Фірма "ТЕХНОВА":
- Уже есть преценденты, что накладываются аресты на квартиру, чтобы забирали ее - таких случаев нет, но аресты на квартиры уже заработали. Это тревожный сигнал для потребителя.Алла Єдомаха заступниця начальника управління із забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області:

- Фактично, з моменту відкриття виконавчого провадження до блокування коштів на руках проходить дуже маленькі проміжок часу. Інколи це відбувається навіть одночасно. Стягнення звертається на кошти на рахунках в банківських установах, а також виконавець має право звертати стягнення на доходи боржника, які він отримує у вигляді заробітної плати і пенсії. І відповідно звертати стягнення на майно - рухоме, нерухоме тобто квартири будинки, транспортні засоби будь-яке майно яке зареєстровано за боржниками на праві власності.
- Майно спочатку описується, оцінюється, вартість майна доводиться до відома і стягувача і боржника, а потім майно виставляється на реалізацію, на онлайн платформі Сетам. Кошти від реалізації спрямовуються на погашення заборгованості.

Проте Чернігівська ТЕЦ іде назустріч неплатникам, в залежності від розміру суми на підприємстві пропонують реструктуризувати борг на досить довгий період (5-7 років), адже є такі споживачі, які винні генеруючій компанії 30 тисяч гривень і більше.Наразі Чернівська ТЕЦ забезпечує теплом та гарячою водою близько 49% міста. А саме 586 будинків і майже 60 закладів соціальної сфери. На підприємстві дуже складна ситуація - вперше за часів існування припинила виробництво електроенергії.

Керівництво підприємства просить мешканців міста зробити авансові платежі. Це буде відображено в платіжках за наступний місяць.

Сума авансового платежу близько 10 грн. за 1 квадратний метр, тобто в залежності від розміру квартири від 400 до 800 грн. Авансовий платіж не є обов'язковим, проте ці кошти допоможуть підприємству зменшити фінансовий розрив і підготуватися до опалювального періоду та виконати всі свої зобов'язання перед такими контрагентами як комунальне підприємство Чернігівводоканал, АТП-2528, тощо.

На підприємстві наголошують, що всі кошти сплачені у вигляді рекомендованих авансових платежів, обліковуватимуться, як передоплата за майбутні послуги. Оплативши наперед сьогодні споживач зменшиться навантаження з сімейного бюджету в опалювальний період та уникне накопичення боргів.

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Щербина, Технова, ТЕЦ, борги, платіжки, Єдомаха

Добавить в:
 
 


Центр Комплект