• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Філуменіст Анатолій Кондратій зібрав колекції з 600-т екземплярів сірникових коробок


Філуменіст Анатолій Кондратій зібрав колекції з 600-т екземплярів сірникових коробок

 

У світі існує величезна кількість колекцій самих різних видів і тематик. Поговоримо про філуменію – це колекціонування сірникових етикеток, коробочок, буклетів, самих сірників та інших предметів, що пов'язані з сірниками. Саме така людина проживає на Чернігівщині.Анатолій Кондратій – філуменіст. Збирати сірникові коробки почав 25 років тому. Наразі його колекція налічує понад 600 екземплярів.

«Перші пташки в мене почалися, я познайомився з першою дружиною і теща подарувала мені 4 коробочки сірників. Вона подарувала 4 мені, 4 – синові. В сина я в той же день їх виміняв. У мене одразу прокинувся азарт».

Односельчани, знаючи про хобі Анатолія, не викидають сірникові коробки, а несуть саме до нього. Так почала формуватися його найперша колекція.

«Колись при радянському союзі були такі часи, що баби діди закупали сіль та сірники. Їх вішали на хаті, в ящичках вони лежали в сіточках. Хто знаходив, знали, що я колекціоную, так несли до мене», – говорить Анатолій Кондратій, філуменіст».Також Антолій Кондратій збирав сірникові наклейки. Каже, що зараз таких вже не випускають.

А про найулюбленішу серію сірникових коробок Анатолій розказує з посмішкою.

«Голі дівчата, вони тоді в 2000 році з'явилися. Пішли такі серії. Багато їх пішло. Я зайшов в магазин, вони там на полиці лежать, а я ж колекціонер, я їх всіх і купив».

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: колекціонер, сірники, Кондратій

Добавить в:
 
 


Центр Комплект