• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Народний депутат України Валерій Зуб очолив Наглядову раду Національного інституту раку МОЗ України


Народний депутат України Валерій Зуб очолив Наглядову раду Національного інституту раку МОЗ України

 

У Національному інституті раку МОЗ України створено наглядову раду, яку очолив лікар-онколог голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями народний депутат України Валерій Зуб. Його призначення одноголосно підтримали всі члени Наглядової ради. Склад наглядової ради був затверджений постановою Кабінету Міністрів України.Валерій Зуб:

- Національний інститут раку створювався під егідою Президента України. Це центральна установа онкологічного профілю, заклад, який визначає всю політику в галузі онкології.

- Це протоколи лікування, стандарти лікування, це контроль лікування іншими закладами. Тут проводиться найбільш високоспеціалізовані оперативні втручання, спеціальні протоколи лікування.

Наглядова рада Національного інституту раку несе за собою право голосу у призначенні керівника закладу, контролю використання коштів, доцільності закупівлі обладнання, тощо. Вона створена на громадських засадах. До неї увійшли фахівці різних профілів: відомі політики, громадські діячі, онкологи, тощо. Тобто ті люди, які можуть оцінити роботу Національного інституту раку з різних боків. А головне підвищити рівень онкологічної служби, зробити все можливе для покращення якості лікування онкологічних захворювань в Україні.

Також до наглядової ради увійшла представниця пацієнтської організації, тому важливою складовою буде само пацієнтська присутність у вирішенні певних організаційних питань.

Валерій Зуб:

- Першим нашим завданням буде привести Національний інститут раку до європейських стандартів, яким повинен відповідати цей заклад. Потрібно закінчити ремонти, які там розпочалися, ми повинні сформувати протокои лікування пацієнтів, вони ще розробляються і це теж буде здійснюватися на базі інституту раку.


Протоколи лікування онкологічних захворювань у світі оновлюються кожні півроку, адже постійно тривалість дослідження провідних науковців у цій галузі. Доводиться ефективність нових препаратів, чи схем лікування, тому вкрай важливо оперативно застосовувати нові підходи та методи лікування онкології. Саме в цьому і полягає функція Національного інституту раку: слідкувати за новими новими відкриттями в галузі онкології та оперативно доносити інформацію до всіх онкологічних центрів на території України.
Валерій Зуб:


- Ми в деяких випадках відстаємо від європейських та міжнародних стандартів по наданню медичної допомоги і відсоток процентів вилікованих, у нас на жаль менший, і тому, от якраз, все це направлено на те, щоб лікувати у нас Україні, а не відправляти на ту ж трансплантацію та новітні методи лікування за кордон.

- Ми повинні це робити у нас. І ми хочемо зробити так, щоб цей мінімальний і оптимальній стандарт він був однаковий в усій Україні, незалежно від того пацієнт звернувся в Кривий Ріг чи Маріуполь, або Львів чи Київ.

- Стандарти лікування повинні бути однакові і можливості заходів повинні бути однаковими, для того щоб ефективно пролікувати пацієнта.

Мінімальний строк повноважень Валерія зуби на цій посаді 3 роки. Головна задача, яку ставить перед собою та колегами народними депутатами, які також увійшли до Наглядової ради - створити відповідну законодавчу базу та знаходити можливості фінансування онкологічних закладів України.

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Зуб, рак, онколог, призначення

Добавить в:
 
 


Центр Комплект