• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вийшла друком нова книга відомої чернігівської письменниці Олени Печорної “У затінку земної жінки”


Талион

Вийшла друком нова книга відомої чернігівської письменниці Олени Печорної “У затінку земної жінки”

 

Чернігівська письменниця Олена Печорна не стримує радості, днями вийшла друком її нова книга "У затінку земної жінки", над нею авторка працювала близько року, у своєму романі Олена через своїх героїнь поєднала два часових простори: сучасність та роки Другої світової війни.- Мені дуже хотілося показати, знаєте, оту жіночу суть в різні епохи. Головна героїня сучасності - Жанна, журналіст, вона дуже успішна жінка, яка зробила себе. Проте так склалися обставини, що вона мусить приїздити до Куликівської ОТГ, лишається в Куликівці, і отримує замовлення написати про ось цю жінку, австрійку з українською долею Франциску Франсівну Пономаренко. В її житті зараз дуже непростий період і як відповіді на питання сучасності, вона знаходить у минулому.

Поштовхом для написання книги стала історія реальної жінки австрійки Франциски Пономаренко, яка у часи Другої світової війни врятувала українське село. Вона одна з центральних героїв книги.

- Ця австрійка, то так склалася доля, закохалася в нашого українця, горбівчанина, Захара Пономаренко, він був полонений у часи Першої світової війни і вони там познайомилися в Австрії, створили сім'ю, народилися дітки. А потім приїздив сюди сім'єю, показати своїм батькам, познайомитися. І тут народжується ще один синочок, а оскільки це вже була Українська Радянська Соціалістична Республіка, дитину просто не випустили, тому що він був як громадянин Радянського Союзу і зрозуміло що перед нею постав вибір, або повертатися до свого родинного гніздечка. Але залишити сина вона не змогла, вона лишилася тут і здавалося відчай. Я уявляю наскільки це була прірва цивілізаційної між Австрією того часу, це був далекий навесні 1923 року. І Україна де тиф, ну порівняти тут складно. Я уявляю що вона відчувала, але вона лишилася і потім колись прийшов цей цикл у роки Другої світової війни. Чому у затінку? Тому що у затінку її серця сховалося ціле село, вона просто його врятувала.

Щоб написати книгу Олена Печорна особисто їздила у село Горбове, де донині працює школа, в якій викладала Франциска Франсівна.

- Ми заїхали одразу на кладовище, побачили могилу Францискі Франсівни, я ще брала фотопарат, трошечкі фотографувала. Відвезли на те місце де був будинок, в якому вона жила, там вже його немає. Проте показали схожі будиночки, які лишилися десь так, щоб я хоча б приблизно уявляла, а також показали будиночки її донечок. На жаль їх уже немає в живих. Проте я постоїла, відчула оцю енергію.

В якості ілюстрації до роману увійшли документальні світлини Франциски Пономаренко та її родини. Перший наклад книги становить близько три з половиною тисячі примірників. Роман можна буде купити у книгарнях Чернігова вже у серпні.

Джерело: телеканал «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: книга, Печорна

Добавить в:
 
 


Центр Комплект