• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Цього року звання "Захисник України - Герой Чернігова" отримають 9 загиблих бійців


Талион

Цього року звання "Захисник України - Герой Чернігова" отримають 9 загиблих бійців

 

Цьогоріч 9 бійців АТО/ООС отримають звання "Захисник України - Герой Чернігова". Напередодні спеціальна комісія у муніципалітеті затвердила список.

До списку потрапили: Вадим Лобода, Андрій Лебєдєв, Павло Старченко, Сергій Харитонов, Євген Кравченко, Євген Бушнін, Роман Лось, Дмитро Пономаренко та Павло Смирнов.


Олександр Ломако секретар чернігівської міської ради:
- Проводити дискусію з приводу списку я думаю не досить логічно. Список нам подали родини загиблих. Цього року в ньому 9 прізвищ. Почесне звання може присвоюватись посмертно особам, в разі їх загибелі, або смерті, внаслідок захворювання або травми, пов'язаного з захистом Батьківщини, отриманого безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, та які відзначені державними нагородами, є лицарями ордену Богдана Хмельницького, або кавалером ордену "За мужність".

Минулого року таку нагороду вручали вперше, це роблять напередодні Дня захисників України 14 жовтня. Ініціаторами стали сім'ї загиблих.

Олена Запека мама загиблого в АТО:
- Решили подать наших ребят на почетного гражданина нашего города. Это было 3 года назад. На комиссии посидели, подумали и члены комиссии предложили вывести наших ребят, именно военных, отдельной категорией. На сессии решили дать такую награду. Она дается парням, которые погибли в АТО/ООС и именно погибшим.Відтоді напрацювали та затвердили положення. Разом з нагрудним знаком вручаються і грошові кошти з міського бюджету, в розмірі 10 мінімальних зарплат. Черговість присвоєння - хронологічна.

Ігор Бизган представник ГО "Спілка 13 БТРО":
- Черговість призначення цих відзнак - 10 на рік йде по даті загибелі. 2014-й рік і початок 2015-го у минулому році було 11 осіб, які не тільки йшли в черзі, але змогли відповідні документи надати. Ті, що не змогли за 2014-й рік подати, це Лобода, ми сьогодні обговорювали, що в нього з рідних тільки тітка і ми допомагали збирати документи ветерану 13-го батальйону і відповідно Лобода з 2014-го року попав у цей список уже сьогодні.

Зі зписком цьогоріч нагороджених можна буде ознайомитися на сайті міської ради, як і з їхніми біографіями. На наступному засіданні сесії його мають затвердити депутати.

Самі відзнаки вручають родинам напередодні Дня захисників України і їх всіх запросять до муніципалітету, як це було минулого року.

Нагадаємо, у 2020-му почесне звання "Захисник України - Герой Чернігова" вручили сім'ям загиблих Миколи Бруя, Олександра Будька, Андрія Іщенка, Віктора Запеки, Дениса Чередніченка, Віталія Рябого, Володимира Близнюка, Володимира Ющенка, Дмитра Полегенька, Сергія Нагорного та Олексія Коновалова.

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: захинсники, загиблі, Запека, нагороди, звання

Добавить в:
 
 


Центр Комплект