• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Медик Інна Сорокіна застерігає, що вже у серпні чернігівці можуть потерпати від нового індійського штаму коронавірусу (відео)


Талион

Медик Інна Сорокіна застерігає, що вже у серпні чернігівці можуть потерпати від нового індійського штаму коронавірусу (відео)

 

Як у Чернігові триває кампанія з вакцинації та за яких умов можна щепитися з мінімальними ризиками для здоров’я. Про це й не тільки розповіла заступниця медичного директора з поліклінічної роботи Чернігівської міської лікарні №2 Інна Сорокіна.- У Чернігові відкрито перший пункт масового тестування проти ковід-19, котрий почав працювати у приміщенні колишнього Деснянської райради. Які наразі ми маємо результати по роботі центру?
- У перші два дні роботу центру було зроблено більше 550 вакцинацій. Центр буде працювати по суботам та неділям до кінця літа з 9.00 до 15.00.

- Що з собою треба мати?
- Паспорт і бажано, щоб була заключена декларація з сімейним лікарем. Адже програма така влаштовано, що якщо ви підтягуєте через мобільний телефон пацієнта одразу підтягуються його дані і не потрібно наново вводити його дані, що економить час операторам. З цим стикнулися у Києві, наприклад.

- Скільки працівників у центрі?
- Ми планували десь 250-350 вакцинацій, тож 8 працівників. Сюди входять реєстратори та 3 медсестри. Також є волонтери, які керують натовпом і чергою.

- Яка категорія громадян у перші дні роботи центру вакцинувалась?
- По-перше, прийшли молоді люди, які відповідальні, приходили родинами, брали друзів. Були люди, які прийшли по запису через лікарів, а також такі, які побачили оголошення на будівлі і вирішили доєднатися до процесу.

- Процедура безкоштовна?
- Так, звичайно. Центр буде працювати тільки з CoronaVac - це китайська вакцина, в одному шприці одна індивідуальна доза. А наприклад у Pfizer один флакон розбирається на 6 доз для 6 осіб, а AstraZeneca - на 10 доз. Ця вакцина зроблена по старовинному рецепту 20-го сторіччя, без використання новітніх технологій, схожа за принципом на ту, якою щеплять проти поліомієліту дітей.

- Чи були побічні реакції?
- Не було. Взагалі реакція на вакцину може бути місцева, генералізована або загальна. Місцева найчастіше зустрічається - це біль в місці введення вакцини, його по різному відчувають люди. Іноді може бути тільки почервоніння без болю. Буває підвищення температури (37.2 до 38.2) - як прояв загальної реакції. Може бути сонливість та слабкість. А ось саме побічної, алергічної реакції ми жодного разу не спостерігали.

- Чи є якісь особливі методи підготовки до вакцинації? Температура, нежить - є протипоказаннями?
- Якщо є загострення якоїсь респіраторної інфекції, або загострення з якимось клінічним показником, то краще не приходити і не робити щеплення в цей час. Бажано, щоб після гострого періоду пройшло 7-10 днів.

- Чи існують протипоказання щодо цього щеплення? До прикладу, якщо людина перенесла онкологічне захворювання, то вакцинація в даному випадку не нашкодить їй?
- Вакцини розроблювалися дуже спішно. Люди, які виступають проти вакцинації - на цьому спекулюють і маніпулюють оточуючими. Суттєвих протипоказів взагалі нема, крім вираженої алергічної реакції на інші попередні щеплення, або виражена алергічна реакція на укус бджоли. Всі інші - на заході не приймаються. Більш того, кажуть, що люди, які перенесли рак ще більше вразливі до коронавірусу, ніж інші. Тож бажано щепитися всім.

- Якщо людина вже перехворіла на ковід, чи варто їй робити щеплення? І чи не нашкодить людини щеплення, якщо вона вже заражена?
- Та людина, що вже перехворіла - вона має імунну реакції. Західні публікації не відокремлюють тих, що хворіли ковід і тих які, його не переносили, кажуть, що щепитися можна вже через місяць. Наші науковці притримуються тієї думки, що щепитися після перенесеного ковіду краще через 2-3 місяці, оскільки саме через цей проміжок часу іде зниження імунних захисних антитіл і тоді, щеплення воно підтягує імунітет до вищого рівня. Ми, коли робили вакцинацію медпрацівників, то робили ІФА-дослідження до вакцинації (імуноферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом) і після. Люди, які перехворіли на ковід протягом півроку, вони одразу мали стрімке підвищення антитіл, тобто реакція імунна була суттєва. Люди, які не хворіли - в них поступово наростали антитіла.
Тож ті люди, які перехворіли на ковід, хай не втішають себе тим, що вони мають сильний захист, щеплення їм все одно треба зробити.
Зараз дуже гарний сезон для щеплень, а в нас в наявності є вакцина CoronaVac, яка має короткий термін між першим і другим щепленням - 21 день. Тобто ви зробили в червні-липні щеплення і у вас до осенні поступово виробиться імунітет.
Тому я б радила зробити щеплення саме цією вакциною.

- Уточніть, чим саме відрізняється CoronaVac від Pfizer та AstraZeneca і якщо трапляється такий випадок, що людина щепилися AstraZeneca, чи може вона повторно щепитися тим же CoronaVac?
- Ні, це несумісні вакцини, механізм їх створення різний. Pfizer та AstraZeneca зроблені на новітніх технологіях.

- Чи можна сказати, що в якомусь сенсі CoronaVac слабша за Пфайзер та Астразенеку?

- Для того, щоб повноцінно дати відповідь треба дослідити дуже великий об’єм матеріалу, тож мені здається, що вони всі приблизно однаково працюють, тим більше що в імунному захисті дуже важливо те, як саме організм кожної окремої людини спрацює. У нас були випадки, коли хворіла вся сім’я - 4 людини, а один не хворів, хоча побутові контакти були тісні. Точно так і з вакцинацією - вона стовідсотково не дає гарантії на те, що людина не захворіє. Але перебіг буде легший і саме основне - не буду тяжких ускладнень і наслідків.

- Якщо людина проґавила термін для того, щоб зробити другу дозу?
- Двічі введена вакцина дає максимальний захист, у AstraZeneca - 90 днів між першим та другим щепленням. Також говорять, що такий розрив часовий дуже добре підходить людям похилого віку, чим довший період між 1 та 2-ю ін’єкцією тим кращий результат. По Pfizer і CoronaVac - період коротший, тож треба віднестися відповідально і не пропускати строки введення другої ін’єкції. Максимальне коливання повинно бути НЕ БІЛЬШЕ тижня.

- Чи варто щепити дітей, з якого віку?
- Зараз в Україні дітей не щеплять, тільки з 18-ти років. Розглядається питання по щепленню підлітків. Ізраїль, до прикладу прищепив всіх своїх підлітків у віці від 12-ти років. У більшості своїй діти дуже легко переносять коронавірусу інфекцію. Та заражені діти можуть заражати своїх дорослих членів родини і т.д. Тож я думаю, що згодом і в Україні будуть щепити дітей.

- Чи забезпечене місто в повному обсязі вакцинами?
- Так, по всім пунктам. В липні отримаємо нову партію вакцини.

- Особи, яких щепили двічі можуть отримати міжнародне свідоцтво для поїздок за кордон, скажіть, чи нині є вже така практика, щоб видавали такі свідоцтва?
- В нашій країні поки що не видають міжнародних свідоцтв, такі свідоцтва мають код, що зчитується. Раніше середини липня їх і не буде, але станом на зараз можна отримати від свого сімейного лікаря сертифікат про щеплення, де будуть вказані дати, дозування та назва вакцини. За потреби пацієнта таку довідку можно зробити на двох мовах. Бажано, аби людина, якій потрібна довідка на іншій мові прийшла до лікаря зі своїм закордонним паспортом, аби ввести в довідку її точні ПІБ латиницею. В цілому цей сертифікат не стільки для західних країн, як для того, щоб при поверненні в Україну не треба було дотримуватися карантинних заходів.- Хтось з чернігівців вже звертався за такими довідками?
- Так, видано таких вже декілька десятків.

- Яка ситуація з тестами у Чернігові. Чи вони потрібні, коли людина повертається з-за кордону?
- При проводимо ПЛР тести, як і проводили. Зараз дуже низький рівень захворюваності в Україні і Чернігові в тому числі. На 40 тестів зараз - не більше 2 випадки, а в розпал пандемії - 76% виявлених.
При госпіталізації за ургентними показниками в кожній лікарні проводиться так званий CITOTEST, або швидкий тест. Вони дуже якісні і закуплені державою, це безкоштовна процедура. У випадку негативного результат людина шпиталізується в загальну палату. Якщо тест сумнівний або позитивний, то і ПЛР-тест, як правило буде позитивний.

- Яка наразі ситуація із захворюваністю у місті? Ми неодноразово повідомляли, що через входження у "зелену" зону ліжкомісця коронавірусні згорнуті. Тож як відбувається лікування пацієнтів які хворіють?
- Захворюваність дійсно зараз на низькому рівні, але ті випадки, що є - вони тяжкі. Люди ці госпіталізуються, ліжка для хворих заготовлені, кисень є. Тримати зарезервовані ліжка по всім лікарням зараз - недоцільно, тому зараз все, що стосується лікування проявів ковід-інфекції зосереджено в інфекційному відділенні 2-ї міської лікарні. Це в середньому 40-46 пацієнтів на 80 ліжок. По іншим відділенням, які були розгорнуті в 1-й та 3-й лікарнях - зараз там іде планова госпіталізація і оздоровлення пацієнтів.

- Хто зараз перебуває на ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень)?
- 1 людина, а на підтримці киснем - декілька осіб.

- Якщо брати показник вакцинації по іншим містам, його співвідношення, на якому місці Чернігів?
- Наша область, десь в середині цього списку.

- Прогнози лікарів всього світу, що восени буде нова хвиля коронавіруса. Як підготуватися до цього?
- По-перше, в мене відчуття, що пік захворюваності будемо мати вже в серпні, а не вересні, він прийде до нас з Росії, а до них новий штам зайшов з Індії. В Україні вже зафіксовано 2 випадки цього штаму. Він може протікати як дуже легко так і важко, крім легень, уражає ще й нирки. Дуже важливо вживати всі можливі заходи захисту, особливо в маршрутці, таксі, громадських місцях, маска повинна бути на носі, бо людина дихає носом, а не ротом. Обробляти руки - обов’язково, мити їх частіше. Зустрічатися з родиною, друзями на свіжому повітрі.

- Далі по центру вакцинації. Я б дуже просила, щоб не приходили на 9-ти чи 10-ту, не треба стояти на вулиці в черзі. Бригада і так дуже добре працює, тоже всі пройдуть вчасно по запису.

Джерело: програма «На часі» телеканалу «Новий Чернігів», ведуча - Віталіна Горицька

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сорокіна, щеплення, коронавірус, Горицька

Добавить в:
 
 


Центр Комплект