• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові закінчили вибивати рушник, котрий претендує на рекорд і робили всіма громадами області


У Чернігові закінчили вибивати рушник, котрий претендує на рекорд і робили всіма громадами області

 

Майстрині з Тупичівської, Новобілоуської, Гончарівської та Остерської громад працюють над вибитим традиційним українським рушником, котрий до Дня Конституції виготовляють в обласному центрі народної творчості. Він претендує на Національний рекорд. Це останній 15-й день роботи, до котрої долучилися всі 57 громад Чернігівщини, і останні 10 м із загальних 200.Цей рушник традиційна для України і нашого регіону вибійка, згадки про котру науковці датують ХІІІ століттям. На полотні притаманний саме Чернігівщині узор і кольори. Ескіз робила працівниця центру, до цього, вивчивши роботи науковців, і зокрема, відомої дослідниці Віри Зайченко. На полотні 10 симетричних квіткових вазонів, розмежованих орнаментальними стрічками, де кожен елемент їх поєднання, і навіть кількість, є символічними.

Наталія Войстрикова, керівниця студії образотворчого мистецтва та художньої обробки шкіри: «Квітка символізує красу, любов, весь позитив, який накопичується в народі, тобто сам вазон складається з коріння минулого, стеблини – це теперішнього, і сама крона – це майбутнє. А берегинькі, які присутні на цьому рушничку, зображені символом продоріддя, тобто те, що зароджує націю і дає йому життя».

Більшість тих, хто лишає відбиток на рушникові, не фахівці чи фахівчині, для них цей і майстер-клас, і можливість спробувати трохи призабуте українське ремесло, котре ще менше століття тому не було дивиною.


До нанесення фінального шматка малюнку долучився і представник Чернігівської громади.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «Це частково для мене і пропаганда таких українських традиційних цінностей. Це чернігівські кольори, чернігівський рушник, історична така подія, думаю, дійсно, з точки зору відзначення 30-річчя Державної Незалежності України – 24 серпня, і взагалі пропаганди міста Чернігова на загальнодержавному значенні, це важливо. Я закликаю всіх містян прийти і разом поставити цей рекорд 28 червня».

Вперше розгорнути вже готового вибитого рушника планують на галявині біля Катерининської церкви в День Конституції України. Оскільки розміри творіння більше, ніж попередніх рекордсменів, всі можуть стати учасниками та учасницями встановлення нового.

До 30-ї річниці відновлення Української незалежності чернігівського рушника представлять у столиці.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рушник, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект