• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові відкрився сезон падінь: травматологи радять, як уникнути перелому


У Чернігові відкрився сезон падінь: травматологи радять, як уникнути перелому

 

Літні канікули разом з активним дозвіллям – це новий пік травматизму серед дітей. За словами травматологів, зараз на день вони мають приблизно п’ятдесят звернень. Найчастіше це падіння «літнього» походження.«Найчастіший зараз, у літній період, травматизм – це побутова травма, пов’язана з падінням із велосипедів, падінням із самокатів, падіння з висот (дерева, паркани)», – Андрій Красник, дитячий лікар-травматолог Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Різноманітні падіння характеризуються поєднаною травмою, тобто пошкодження як кісток скелета, так і внутрішніх органів.

Перша допомога за можливого перелому – це іммобілізація, знерухомлення травмованої частини тіла. Якщо це забій м’яких тканин, потрібен холод.

«У першу добу бажано накласти будь-який холодний предмет, лід у мішечку», – Андрій Красник, дитячий лікар-травматолог Чернігівської обласної дитячої лікарні.


Далі краще негайно звернутися до травмпункту. Особливо ж небезпечними є такі симптоми.

«Якщо ми бачимо що кінцівка не має ні активних, ні пасивних рухів, генералізований набряк, маємо крововилив, маємо клінічну, візуальну деформацію м’яких тканин або деформацію в районі пошкодженого суглоба. То треба негайно звернутись по медичну допомогу, а ще краще – викликати бригаду «швидкої» допомоги», – Андрій Красник, дитячий лікар-травматолог Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Загалом, як кажуть травматологи, травму краще профілактувати, аніж лікувати. Якщо брати травми скелета, тут важлива дієта.

«Поради для батьків: для профілактики – дієта, що якомога краще збагачуватиме продуктами кальцію. Це домашній сир, молоко, риба», – Андрій Красник, дитячий лікар-травматолог Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Запроваджене заздалегідь правильне харчування дасть змогу в багатьох випадках обмежитися синцями й уникнути важких наслідків у вигляді переломів.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: травматизм, діти, Андрій Красник, Cheline TV

Добавить в:
 
 


Центр Комплект