• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чи легко було потрапити до 10-го класу?


Чи легко було потрапити до 10-го класу?

 

У Чернігові до 15 червня тривав прийом документів на зарахування до 10-х класів. Випускники 9-х класів, хто подавав відповідні заяви, відсьогодні можуть дізнатися, чи зарахували їх до шкіл, які вони обрали. Учень 20-ї школи Іван Ясний з самого ранку прийшов до першої школи. Саме тут хлопець вирішив продовжити шкільне навчання, адже його заклад у зв’язку з реформою освіти з нового навчального року не набирає 10-класників. Документи сюди хлопець відніс у перший же день прийому.Іван Ясний, майбутній десятикласник: «У першій школі висять списки, де моє ім’я, тобто я зарахований до 10В класу. Мені тут подобається англійська мова. Я займався досить довго англійською мовою з репетитором, тому я вибрав спеціальний клас англійської мови у 1-й школі».

Поспішають дізнатися, чи потрапили до нової школи, і однокласниці Марина і Софія. Дівчата також випускниці 20-ої школи. Документи для зарахування подали до профільного 10-го класу з математики. Ретельно вдивляються у списки, радіють, що знайшли свої імена.

Софія, майбутня десятикласниця: «Буде трохи складно, тому що тут рівень знань вище. Може краще навчають. Я думаю, буде трохи важко, тому що це нова школа, нові однокласники, нові вчителі. Математику я обрала, тому що ЗНО треба здати з математики. Можливо професія також буде пов’язана з математикою».

У школі №1, а з нового навчального року вже ліцеї, перших класів не буде, натомість будуть навчатися 10-класники з усього міста. Цьогоріч тут наберуть 6 десятих класів. Заяв подали 178 учнів.

Ольга Шелест, директорка Чернігівської спеціалізованої ЗОШ №1: «Три класи – англійська мова плюс друга іноземна мова. Здебільшого в ці класи пішли діти, які з першого класу навчались у нас, оскільки ми були, і є поки що, спеціалізованою школою, тому більшість дітей вирішили не міняти свій профіль. Два класи ми набрали англійської філології, чистої, без другої іноземної мови. Там є і наші діти, які вирішили відмовитись від вивчення другої іноземної. Однак, здебільшого це були класи для дітей, які прийшли з інших шкіл. І один клас математики. Я особисто спілкувалась з усіма дітьми, з батьками, хто приносив до нас документи. В цьому році ми радіємо, бо ми змогли забезпечити абсолютно всіх бажаючих місцями без жодного конкурсу».

У ліцеї №15, який також цього року набирає 10-класників, нині подали заяви близько 100 учнів, 20 з яких, випускники 9-х класів саме їхнього закладу, які автоматично переведені до 10-х класів. Для дітей тут відкриють в новому навчальному році шість профільних класів.

Антоніна Харченко, директорка ліцею №15: «Ми відкриваємо такі профілі як філологія: українська мова та література, англійська мова та література і історичний профіль. Це як всі ліцеї, так і ми відкриваємо. І наші традиційні профілі – математичний. І хіміобіологічний профіль. До речі, ми єдиний навчальний заклад, який виставив цей профіль на все місто і набрали один профільний клас».

На сьогоднішній день по закладах, які набирають 10-ті класи, найбільше заяв подано в класи з профілями, де поглиблено вивчають іноземну мову, українську і математику. Загалом вже зараховано 1541 учень. Проте, прийом заяв на зарахування, який планувався завершись 15 червня, подовжено, каже заступниця начальника Управління освіти Чернігівської міської ради Олена Горна.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти ЧМР: «В усіх закладах загальної середньої освіти, де набираються 10-ті класи, є вільні місця. І батьки можуть ще скористатися правом зарахування на вільні місця. Оскільки на сьогодні триває вступна кампанія до закладів передвищої освіти, коледжів, закладів професійно-технічної освіти, і у будь-якому випадку діти, які не пройшли по конкурсу, або з інших якихось причин, вони теж можуть подати заяву до закладу загальної середньої освіти і за наявності вільних місць вони будуть зараховані».

Деталі про профільні класи та вільні місця розміщено на сайті управління освіти. Інформація оновлюватиметься щотижня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: десятикласники, прийом документів, освіта, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект