• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Платники ПДВ Чернігова активно переходять на електронну звітність


Платники ПДВ Чернігова активно переходять на електронну звітність

 

У Чернігові 87% юридичних осіб та 72% підприємців протягом цього року звітували за допомогою електронних сервісів. Якщо раніше, аби подати звітність, доводилося стояти в чергах, сьогодні – можна зробити це за лічені хвилини.Тетяна Рубан, заступниця начальника Чернігівської ДПІ: «Скориставшись електронним кабінетом, платник податків може провести безліч операцій. Наприклад, подати звітність в електронному вигляді, зробити розрахунки з бюджетом, провести звірку своїх платежів, тобто побачити свої нарахування по відповідній декларації, побачити наявну переплату».

Решта громадян, яка не перейшла на електронну звітність, або не мають інтернету, або просто бояться користуватися новими технологіями в поданні документів, констатують податківці. Серед тих, хто не стикався з онлайн сервісами і з їх можливостями чернігівка Ольга. Опанувати електронну звітність їй допомогли у податковій, покроково все пояснили. Жінка, зізнається, шкодує, що не перейшла на онлайн систему раніше.

Ольга, чернігівка: «Мені допомогла інспектор з податкової інспекції. Все пояснила, як користуватися. Дуже зручно. Непотрібно вистоювати в чергах. У будь-який момент можна подати звітність. Завжди все з собою».

Аби зареєструватися в особистому кабінеті платнику податків потрібно отримати електронно-цифровий підпис. Сьогодні це зробити просто можна звернутися або до банку, де обслуговується платник, або ж до податківців.

Тетяна Рубан, заступниця начальника Чернігівської ДПІ: «З собою платник повинен мати паспорт, ідентифікаційний номер, і відповідний носій – флешка чи диск, якщо йому треба скинути сюди відповідні ключі. Інспектори допоможуть згенерувати цей ключ, і вже наступну звітність можна подавати через електронний кабінет, виключно знаходячись будь-де».

За словами Тетяни Рубан, до кінця цього року планують повністю прибрати паперовий носій з документообігу і перейти виключно на онлайн сервіси, тому роботу із залученням платників ПДВ до електронної звітності проводитимуть і надалі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електронна звітність, податкова, Тетяна Рубан, платники ПДВ, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект