• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як вирішують проблему з підтопленням Декабристів і відведенням води?


Як вирішують проблему з підтопленням Декабристів і відведенням води?

 

Подія 30 червня 2018 року у Чернігові мешканцям вулиці Декабристів запам’ятається надовго. Після того міський голова разом з профільними керівниками і спеціалістами шукали вирішення цієї проблеми. В результаті є комплексне бачення, адже через роки хаотичної забудови і безгосподарності з будівництвом в охоронних зонах і втручання в існуюче водовідведення, нині все треба робити разом, інакше проблема не вирішиться, каже міський голова.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Цю воду треба забрати з Декабристів, пропустивши під проспектом Миру. І далі у нас там абсолютно інженерний бардак: неспівпадіння діаметрів, неспівпадіння рівнів. Тому що рівень ливнеприйомної каналізації, який проходить з Декабристів через проспект Миру нижче, ніж рівень далі продовження труби і неспівпадіння діаметрів, яка лежить вже на території цього гаражного кооперативу №29. Там треба навести лад, впорядкувати діаметри і перекласти цей вузол. І повністю треба провести ливнеприйомник, щоби він стикувався з цими 230 метрами, який ми побудували. В такий спосіб буде вирішено питання комплексно: зняття проблеми підтоплення Декабристів».

Нині тривають роботи на одній з частин. Хід їх виконання Владислав Атрошенко контролює особисто. Тут вже замінили 230 метрів зливової каналізації, котра лотком йде до Стрижня. Зупинилися у виконанні цього проєкту біля гаражного кооперативу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Зразу попереджую власників гаражів цього кооперативу, що у багатьох у них будуть незручності, пов’язані зі змушеним знесенням частини гаражів, які побудувалися. Це ризик був власників і відсутність влади в той період часу, які недотримали охоронну зону і побудували гаражі – частину взагалі на колекторі, частину в охоронній зоні».

Аби не повторювати помилок своїх попередників, Владислав Атрошенко наголошує на комплексі робіт. Адже вирішити проблему підтоплення Декабристів можна тільки навівши лад у водовідведенні величезної території і правильному її стоку до Стрижня, а далі, регулюючи гідроспоруди, і до Десни. Водовідвідний лоток у Чорториївському яру був необхідний і при заміні труб каналізаційного колектора.

Ігор Райхіль, головний інженер компанії-підрядника: «Реконструкція самопливного каналізаційного колектора від вулиці Самійленка, 12 до 3-ї каналізаційно-насосної станції. Передбачено проєктом заміна колектора каналізаційного на колектор із поліетиленових двошарових гофрованих труб діаметром 800 мм, прокладання і заміна напірного каналізаційного колектора і укладання водовідвідного лотка».


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Маса проблематики, яка була пов’язана з тим, що оскільки маленький був діаметр фекалійної каналізації по Мезинцева. Під час злив виходили ці фекалії на поверхню і стікали по поверхні. Тобто ми частково це вирішили. Але, я підкреслюю, що сенс кінцевий буде досягнутий тільки тоді, коли цей проєкт буде реалізований комплексно».

Тут також замінять старі поржавілі труби малого діаметру, що просто не витримують навантаження розбудованих районів, на нові двічі більшого діаметру і з сучасних стійких матеріалів, і влаштовують пройомну камеру, де фекалії з самопливного колектора піднімаються і потрапляють через насосну станцію вище і далі згідно шляху до очисних. До того ж тут розширять спроможність і цієї камери.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «За рахунок збільшення населення в частині Стрілецької, в частині Козацької нам не вистачає того існуючого бетонного фекального прийомника. Ми змушені будемо будувати ще поряд з цим окремий прийомник. Для чого поряд? Щоб ми не припиняли роботу існуючого і не зупинили життя людей».

Тільки вартість робіт на цьому об’єкті із заміни невеликого шматка фекальної зливної каналізації понад 50 мільйонів гривень. Труби треба міняти по всій протяжності. Вони старі і відпрацювали по три терміни експлуатації, і часто не розраховані на ту кількість будинків, що ними користуються нині. Але на повну заміну підземних комунікацій власних коштів нема в жодного міста України. І це проблема загальнонаціонального масштабу, переконаний міський голова Чернігова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В цілому, ми розуміємо, як робити, що робити, і коли робити. Це багато мільярдні капіталовкладення. А без цього, і без того, що колись профільні керівники зрозуміють, що міста неспроможні без державної підтримки, такий обсяг робіт здійснити».

І поки ця проблема не вирішується на національному рівні, Чернігів, як і інші міста, лишаються з цим сам на сам, і виконують роботи в рамках можливостей своїх бюджетів. Але з таким темпом повна заміна мереж, за найменшими підрахунками, на прикладі нашого міста, може затягнутися на понад сотні років.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підтоплення, вулиця Декабристів, каналізація, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект