• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові викрили шахрайський колл-центр


У Чернігові викрили шахрайський колл-центр

 

У Чернігові поліцейські припинили діяльність міжнародного шахрайського брокерського колл-центру, співробітники якого ошукували жителів країн СНГ під приводом залучення інвестицій та участі у торгах на фондових біржах. Розташовувалися два відокремлені офіси в центрі міста.Наталія Слабеняк, провідний інспектор Сектору комунікації поліції Чернігівської області: «Організатором протиправної діяльності виявився 24-річний місцевий мешканець, який координував діяльність підпільного колл-центру з сумарною штатною чисельністю понад 60 осіб. Офісами керували двоє чоловіків, які звітували за виконану роботу перед організатором».

Оператори колл-центрів робили по сотні дзвінків на день, пропонували громадянам СНГ заробити гроші. Для цього громадянин мав зробити початковий внесок у розмірі від 100 до 1000 доларів США. Від цієї суми клієнти повинні були отримати дивіденди. Оператори чернігівського колл-центру отримували заробітну плату в конвертах від 20 до 40 тисяч гривень плюс відсоток з кожного внеску клієнтів.

Наталія Слабеняк, провідний інспектор Сектору комунікації поліції Чернігівської області: «Фігуранти створили клон сайту відомої фондової біржі та надсилали своїм потенційним клієнтам посилання для реєстрації особистого кабінету. Громадянам здавалося, що вони в реальному часі бачать динаміку росту доходів на своїх брокерських рахунках. Насправді ж цифри штучно встановлювали співробітники колл-центру. Зростання тривало поки клієнт не спробує зняти готівку, після чого його рахунок блокували та додавали в чорний список».

Під час санкціонованих обшуків офісів у Чернігові правоохоронці виявили там докази протиправної діяльності – 22 ноутбуки, 36 стаціонарних та 11 мобільних телефонів, сервери, модеми, банківські картки, сімкарти, чорнові записи, гроші. Наразі тривають слідчі дії. Фігурантам загрожує позбавлення волі строком до трьох років.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: шахрайство, брокерський колл-центр, поліція, Наталія Слабеняк, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект