• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Суд, кав’ярні, ТРЦ: які заклади у Чернігові визнали доступними для людей з інвалідністю


Суд, кав’ярні, ТРЦ: які заклади у Чернігові визнали доступними для людей з інвалідністю

 

Чернігівський окружний адміністративний суд і 14 закладів, серед яких аптеки, кав’ярні і ТРЦ визнали доступними для маломобільних людей.Пандус біля суду, широкий прохід у дверях і вбиральня, що відповідає нормам. Чернігівський окружний адміністративний суд Чернігова єдиний державний заклад, який отримав відзнаку доступності.

«Пандус тут нормативний, як 1 до 12, співвідношення 1 до 20. Легко і дуже зручно підійматися. Тільки що спробував, отримав задоволення і не відчув його. На дверях ширина проходу більше 1 м 20 см. Облаштована вбиральня і облаштоване всередині приміщення», – розповів Дмитро Щебетюк засновник ініціативи «Доступно. UA».

З його слів, тут зручний вхід, на рівні з тротуаром. Відзначив, що є тактильно попереджувальний елемент. Хоча він у критеріях не зазначений. Маленький поріг і ширина дверей – 90 см. В жодному закладі, в Чернігові, не даємо наліпку, який має ще й вбиральню. Вони всі є недоступні і не повністю облаштовані.

У березні 2021 року у Чернігові на доступність перевірили 90 закладів. Серед них були державні установи і заклади соціальної інфраструктури. Увагу звертали на вхід, простір всередині і вбиральню.


«Доступно.UA»

Анастасія Нагірняк, комунікаційна менеджерка «Доступно. UA» розповіла, що, беруть не ДБН, загальні будівельні норми, а ті критерії, за якими може бути доступний заклад. Звертають увагу на вхід, чи є пандус, які є сходи.

Серед 90 перевірених закладів у березні був і ЦНАП. Однак, наліпку він не отримав.

За словами Дмитра Щебетюка, на вході там високий поріг. Виходить людина допомагає людині на візку, дуже багато зайвих моментів. У вбиральні пандус потрібно зробити нормативним він не відповідає ДБН занадто різкий кут нахилу.

Олександр Буряк, завідувач господарської частини ЦНАПу
каже, що зауваження доречні і будуть працювати над вдосконаленням.

Всі перевірені заклади на доступність і інформацію про них додають на сайт і додаток «Доступно. UA». Там можна знайти заклади, які відповідають всім критеріям для маломобільних груп населення.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: доступність, люди з інвалідністю, Дмитро Щебетюк, Доступно.UA, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект