• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Протести в Остерській гімназії. Чому звільнили відразу 5 вчителів?


Протести в Остерській гімназії. Чому звільнили відразу 5 вчителів?

 

Остерська гімназія. Кілька десятків батьків разом з дітьми та вчителями цього навчального закладу зібралися, аби отримати відповідь на свої запитання від керівниці.Голова батьківського комітету виходить із кабінету директорки та повідомляє, що вона з ними спілкуватиметься лише у письмовій формі.

Дмитро Єфіменко, голова батьківського самоврядування Остерської гімназії: «Це право людини. Вона його використовує. Будь ласка, якщо письмово, то письмово. Я кажу, у будь-якому випадку, ви будете давати відповідь. Це ж не може бути так, що ви зараз ігноруєте аудиторію, яка прийшла почути вас, поставити запитання».

Головне питання людей, які тут зібралися, чому звільнили відразу п’ятьох вчителів гімназії. Конкретні класи залишилися без керівників, а 10, 11 – без педагогів з дисциплін яких вони мають складати ЗНО.

Мати: «Нас просто поставили перед фактом. Нам сказали, все, этот человек у вас больше не классный руководитель. На следующий день нам сообщили, что мало того, что она не классный руководитель, она еще и уволена, как учитель предмета. Дети наши тоже очень опечалены этим событием. Они и плакали, и расстраивались».

Про звільнення педагогам цього навчального закладу особисто повідомила директорка, зібравши їх всіх разом. Сказала, що не продовжить з ними контракти. Вони, через свій пенсійний вік, останній рік працювали на договірних умовах і мали перезаключити документи у 2021 році.

Людмила Швачко, вчителька зарубіжної літератури Остерської гімназії: «Нам пояснили, що з нами не продовжують договір, тому що вона директор, вона приймає рішення. Аргументувати вона не повинна. Це її рішення. Вона відповіла: «Я не бачу потенціалу для продовження з вами договору».

Вчителька біології Жанна Василенко пропрацювала у цьому навчальному закладі 35 років. У свої 55 вона пенсіонерка у зв’язку з тим, що отримує виплати, як постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Каже, її, як власне і колег, звільнили безпідставно. Сили і бажання працювати у них ще є.

Жанна Василенко, вчителька біології та основ здоров’я, класна керівниця 6-го класу Остерської гімназії: «Не заключити з вчителем-пенсіонером контракту, якщо немає стягнень з якихось доган, зауважень по роботі або він знизив свою категорію під час атестації, - це може бути підставою. А це яка підстава?»


Дмитро Єфіменко, голова батьківського самоврядування Остерської гімназії: «Вони зараз кажуть, що нас закон зобов’язує. Годин вистачає, тобто для того, щоб аргументувати, що там годин немає чи фінансування достатнього, – все у нас є. Цьогоріч у нас збільшилися видатки – державна субвенція надійшла вдвічі більша, тому що до нас доєдналися села, а ви знаєте, гроші ходять за дитиною. І фінансування є, і години є, але певно немає бажання».

Батьки 6-го класу, де Жанна Василенко була керівницею, сьогодні серед тих, хто намагається відстояти аби її залишили на посаді.

Мати: «Жанна Валентинівна дуже прекрасний керівник, який наш клас за 2 роки підняла на рівень успішності, який найкращий у школі. Тому ми, батьки, дуже їх вдячні і хочемо з цією людиною працювати до 11 класу. Вона нас повністю задовольняє. І не тільки нас, а і наших дітей».

Звільнені викладачі кажуть, що це може бути й помста керівниці, яка зовсім нещодавно на цій посаді. Через те, що вони, в тому числі, не знайшли з нею спільної мови.

Людмила Нещерет, вчителька української мови та літератури Остерської гімназії: «Ось відплата. Тому що цей директор поставлений незаконно. Ми чекали Сергія Володимировича. Поважаємо його. Це людина дійсно чесна, це людина толерантна, ніколи він не підвищив голос, працюючи завучем».

Сергій Володимирович, заступник директора у гімназії. Він був одним із двох кандидатів на посаду очільника цього закладу. Але на конкурсі перемогла його опонентка. З цього приводу він зараз позивається до суду.

Сергій Дробязко, заступник директора Остерської гімназії: «Конкурс проходив цікаво. Через що на сьогоднішній день поданий мною позов до Чернігівського обласного адміністративного суду. Було виявлено ряд порушень, які нівелюють чесність, прозорість. На мене під час конкурсу чинився тиск. Крім того, тиск чиниться і на сьогодні, я скажу про це далі. Були арифметичні порушення у підрахунку. Для прикладу наведу, максимальна кількість балів за конкурс мала бути 48 балів. Ось є протокол, який засвідчує, що моя конкурентка набрала 49 балів, тобто вийшла за межі перевищення допустимої норми».

Директорка гімназії налаштована спілкуватися у письмовій формі не лише з батьками учнів, а й з журналістами. Прокоментувати ситуацію, яка склалася, на камеру вона відмовилась.

Анна Дробязко, директорка Остерської гімназії: «Вибачте, але без коментарів. Я можу надати офіційну відповідь на офіційне звернення. Звернень офіційних немає, тому зараз я нічого сказати не можу».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Остерська гімназія, вчителі, звільнення, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект