• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Реабілітаційне відділення відкрили у дитячій сімейній поліклініці


Реабілітаційне відділення відкрили у дитячій сімейній поліклініці

 

7-річний Кирило Жакупов страждає на дитячий церебральний параліч. Реабілітаційні заходи йому проводять чи не щомісяця. Аби полегшити стан сина, Катерина протягом року возить дитину по різних центрам України. Та віднедавна потреба залишати межі міста у пошуках якісного лікування відпала, у Чернігові на базі дитячої сімейної поліклініки відкрилося спеціалізоване реабілітаційне відділення. Розташовано воно навпроти «Сімейної поліклініки», колишньої дитячої лікарні №2, що по вулиці Рокоссовського.Катерина Жакупова, чернігівка: «Про нього ми дізналися через поліклініку, через нашого лікаря. Вона нас сюди направила. І звичайно, що для нас це дуже класна ідея. Чому? Тому що це безкоштовно і тут класні спеціалісти. Ми їздили в Київ до приватних реабілітаційних центрів. Це суми занадто великі для нашої сім’ї, і звичайно, що ми не можемо собі цього дозволити. А коли є така можливість, це дуже класно, - і для дітей, і для батьків, це супер знахідка».

Пройти комплексну діагностику та отримати необхідну реабілітаційну допомогу тут можуть пацієнти від 2 до 18 років переважно з захворюваннями нервової системи та опорно-рухового апарату. Реабілітаційні послуги здійснюються безкоштовно, адже входять в пакет Національної служби здоров’я України і відповідно проплачуються ними.

Людмила Овсієнко, генеральна директорка КНП «Сімейна поліклініка» ЧМР: «В першу чергу ми розраховані на дітей-інвалідів, які дійсно потребують реабілітації протягом року. І це діти, в яких є такі захворювання, як ми кажемо, загрожують по інвалідності. Тобто це дитина, яка ще немає статусу інвалідності, але у неї є досить серйозні захворювання, які ми повинні лікувати і реабілітувати, тобто все зробити для того, щоб ці діти не перейшли в категорію дітей-інвалідів».

Відділення включає в себе кабінети масажу, ЛФК, фізіотерапії, кімнату психологічного розвантаження, логопедичний кабінет та кабінет ерготерапії.

Світлана Андрійченко, завідувачка реабілітаційного відділення КНП «Сімейна поліклініка» ЧМР: «Ерго – це праця, терапія – це лікування. Тобто це лікування через працю. Наш кабінет оснащений всім необхідним для діточок. Це бізіборди. Вони всі функціонують, вони всі направлені на те, щоб дітки навчалися основним побутовим і соціальним навичкам».

Реабілітаційне відділення оснащене сучасними ортопедичними тренажерами та усіма необхідними засобами реабілітації. Придбали їх за рахунок коштів Національної служби здоров’я України, міської ради, частково допомогли благодійники. Лікування пацієнтам призначає мультидисциплінарна команда спеціалістів, яка за індивідуальною програмою і надає комплексну соціальну, фізичну, психологічну та інші види реабілітацій. Потрапити сюди на лікування, просто, кажуть у закладі.

Людмила Овсієнко, генеральна директорка КНП «Сімейна поліклініка» ЧМР:«Сімейний лікар або педіатр, з яким підписана декларація, сформує для батьків електронне направлення, де буде указана, яка дитині потрібна реабілітація: чи-то нервової системи, чи-то ортопедичної системи. І дитина буде направлена до нас. Дитина буде зарахована з урахуванням часу, дати, тобто, щоб вона не стояла у черзі».

Відділення функціонує трохи більше місяця. За цей час тут вже пройшли лікування і покращили фізичний і емоційний стан понад 50 пацієнтів. Нині реабілітацію відвідує близько 20 чернігівців.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реабілітаційне відділення, Сімейна поліклініка, Людмила Овсієнко, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект