• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Кліщи атакують тварин і людей, про що треба пам'ятати відпочивальникам?


Кліщи атакують тварин і людей, про що треба пам'ятати відпочивальникам?

 

Сезон кліщів.

Чернігівка Наталія Василенко вже не раз знаходила цих небезпечних істот у свого улюбленця.

Наталія: «Ми живемо на дачі, тому у нас там кліщів багато. У кота часто».У цьому році від кліщів страждають не тільки тварини, але й люди, та вони до лікарів з цією проблемою не поспішають.


Оксана Баластрик, лікар-інфекціоніст ЧМЛ №2: «Якщо брати статистику щодо звернення людей до травмпункту, де професійно видаляються кліщі, то за травень місяць було офіційних 22 звернення».

А між тим, кліщі можуть переносити тяжкі хвороби. Наприклад, хвороба Лайма, що характеризується ураженням шкіри, нервової системи та серця. Підтвердити наявність цієї хвороби у людини можна лише через місяць після укусу кліща, але перші симптоми можуть з'являтися і раніше. Щоб вберегтися потрібно дбати про свою безпеку і запам'ятати досить прості правила.

Оксана Баластрик, лікар-інфекціоніст ЧМЛ №2: «По-перше, треба вдягати таку одежу, яка повністю прикривала би всі відкриті ділянки тіла. І бажано, щоб це було на резинках, щоб кліщі не мали змоги туди залізти».

Також Оксана Баластрик радить уважно оглядати себе та свій одяг після повернення додому з прогулянок на природі і обов'язково звертатися до лікаря, якщо вас вкусив кліщ.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кліщі, Оксана Баластрик, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект