• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Медичні заклади Чернігова відновлюють планову роботу


Медичні заклади Чернігова відновлюють планову роботу

 

Медичні заклади Чернігова та області змінюють структуру роботи. Згідно з вимогами Національної служби здоров’я України та обласного управління охорони здоров’я в регіоні зменшується кількість відділень, які відтепер прийматимуть важких пацієнтів з коронавірусом. Медичні заклади розділять за ступенями допомоги в залежності від рівня загрози ковіду.Валерій Якунін, медичний директор КНП «ЧМЛ №2»: «Лікарні першої допомоги, які надаватимуть хворим з COVID-19, це Чернігівська міська лікарня №2, обласна дитяча, Чернігівська районна на Ніжинська лікарня. Якщо збільшиться кількість пацієнтів, відкриються лікарні 2-ї черги».

Якщо раніше у Чернігові пацієнтів з ковідом через день приймали у 1, 2 та 3 міських лікарнях, тепер усіх госпіталізуватимуть лише до інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Також до цієї лікарні направлятимуть пацієнтів з Куликівського району.

Валерій Якунін, медичний директор КНП «ЧМЛ №2»: «На сьогодні кількість ліжок – 315 залишається. Але ми розпочинаємо приймати хворих щодня. У відділеннях залишилось 17-20 чоловік. Вони будуть доліковуватися і виписуватися, і більше туди не будуть госпіталізувати. Усі гострі випадки будуть везти до Чернігівської міської лікарні №2. Чернігівська районна лікарня обслуговує всі райони, обласна дитяча – дітей».

Такі переформатування – наслідок відносної нормалізації ситуації з COVID-19. Згідно з офіційною статистикою на 6 червня, в області виявлено лише 22 нових випадки. З них у 18 осіб з Чернігова. Госпіталізовано – шестеро, решта лікуються амбулаторно. За минулу добу в регіоні проведено понад 1500 досліджень. У відділі забору проб другої міської лікарні приймають пацієнтів за направленням лікарів з 8.30. Черги тут ми не побачили.

Зорина Лукаш, медсестра інфекційного кабінету ЧМЛ №2:
«Найбільш важкий період – це були жовтень і листопад минулого року, і березень-квітень цього року. Тоді було десь біля 2 тисяч мазочків в місяць, з них позитивних результатів більше тисячі. Зараз у нас вдень приходить десь біля 40 чоловік на ПЛР і 15-17 на цитотест. В день десь до 5 позитивних результатів».

Наразі у місті йде вакцинація працівників, які працюють на так званих стратегічних об’єктах, а також вікових груп. Запрошуються також через смс повідомлення ті, хто записався у додатку «Дія».

Оксана Баластрик, лікар-інфекціоніст ЧМЛ №2: «Дія» працює. На останніх вихідних – за суботу та неділю – у нас було привито 4092 людини. За минулу неділю було привити 1849 людей. Це були працівники «Облтеплокомуненерго», яка являється стратегічним об’єктом, і були освітяни. Це дані по двом поліклінікам – 2-ї і 3-ї».

Медичні заклади регіону поступово повертаються до звичного формату роботи. Але всі планові операції будуть відбуватися лише за умови наявності негативного ПЛР-тесту.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медзаклади, Валерій Якунін, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект