• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові створюють 200-метровий рушник за технологією Х століття


У Чернігові створюють 200-метровий рушник за технологією Х століття

 

200-метровий рушник за технологією ХХ сторіччя виготовляють у Чернігові. Процес триває п'ятий день. Завершити і презентувати його мають на День Конституції. В роботі залучені представники всіх територіальних громад Чернігівщини, і їх – 57. А також представники білоруської, єврейської, азербайджанської, грецької, польської, німецької, ромської, вірменської, корейської, австрійської нацменшин. Рушник буде завдовжки 200 метрів, завширшки – два метри 20 сантиметрів, на орнамент планують використати 20 літрів фарби.Авторка ескізу рушника Наталія Войстрикова розмішує акрилові фарби, аби нанести їх на штампи. Використовують традиційні для Чернігівщини червоний та чорний кольори. П'ятий день у Чернігові триває вибійка українського рушника. Два десятки штампів із липи для нанесення орнаменту зробив різьбяр Андрій Каменецький.

Таку технологію використовували ще у ХХ столітті, каже Володимир Богданович, заступник директора обласного центру народної творчості.

«На ці штампи наноситься фарба валиком чи пензликом, в залежності від розміру, прикладається до тканини і різкими ударами молотка киянки відбивається, відштамповується на тканині».

Рушник витинають представники десяти національних меншин області, серед них голова ромської організації Петро Главацький.

«Цікаво, звичайно. Враження захоплююче. 200 метрів. Сподіваємось, що ми його доробимо, домалюємо і будемо пишатися нашою роботою».

Галина Ворожбит збирає українські рушники, найстаріший у її колекції – 1956 року.

«Любимо ми український рушник. Я, наприклад, у побуті у своїй родині ми користуємось лляним українським рушником, тому що він поглинає вологу добре».

До створення рушника залучать всі громади області, а їх – 57. Завершити його планують до Дня Конституції України та презентувати у Чернігові.

Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА: «Ми тепер шукаємо місце, де ми в Чернігові зможемо його розгорнути, бо навіть та площа, на якій ми планували, вона 160 метрів, тобто нам доведеться, напевно, перекривати рух, щоб продемонструвати Чернігівщині такий творчий доробок».

25 метрів вибійки вже нанесли на рушник. Розгортатимуть його і в Києві до Дня Незалежності України.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рушник, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект