• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Позривала понад сотню табличок: на Чернігівщині місцеву жительку звинувачують у нарузі над могилами


Позривала понад сотню табличок: на Чернігівщині місцеву жительку звинувачують у нарузі над могилами

 

Познімала та повиривала надгробні таблички і вінки з могил. Тепер на кладовищі Дикий Лан в Крисках – голі хрести. У вандалізмі підозрюють 50-річну місцеву жительку. Поліція відкрила кримінальне провадження. При цьому люди не відновлюють надгробки, бо вінки і квіти з могил продовжують зникати і тепер. Журналісти Суспільного намагалися з'ясувати ситуацію.На кладовищі Дикий Лан у селі Криски, що на Новгород-Сіверщині, на хрестах і пам’ятниках нема табличок і вінків. Познімала місцева жителька, кажуть люди. На могилах їх родичів були пошкоджені надгробки.

«Це бабина. Була прикручена табличка з фотографією, датою народження. Прикрутив на совість – виламала так, що фотографію взагалі не впізнати – пошкоджена. Сама навіть залізяка викручена. Так само на батьковій могилі», – розповів Григорій Громовий.

З хрестів зникли більше сотні табличок з іменами померлих.

«Всього 126, можна сказати, спаплюжених могил. Можна подивитись, тут вона виривала. Ось це повигинане – вирване, вигнуте. Поліція в неї вдома виявила «монтировку», ключ під гайки», – каже жителька Крисок Світлана Громова.

Табличок на все кладовище залишилось кілька. Їх теж намагались зняти. Більшість табличок і вінків місцеві знайшли скинутими в рівчак на кладовищі.

«Вінки вона викидала, а таблички вона забирала. Поліція в неї вдома знайшла за шафою і в печі, в трубі десь заховані, а 96 табличок знайшли тут», – каже Світлана Громова.

Таблички і вінки з надгробків почали зникати в кінці минулого року. Цієї весни – зникли майже всі. Таблички на хрестах люди поки не відновлюють, бо кажуть, вінки та квіти на могилах продовжують зникати.

З приводу наруги над могилами місцеві писали заяви в поліцію.

«Писали всі. Хто приходив на кладовище, біля мене машина стояла, писали всі. Вони кажуть, нам потрібно для кількості – буде доказова база. Суть заяв, що таблички познімали варварським способом. Таке», – розповідає житель Крисок Борис Манжуленко.

«Написала заяву в поліцію. Через тиждень вони приїхали. Вона сказала – доведіть, що це я. На цьому все й закінчилось», – додає Марія Ніколаєць.

Заступник начальника слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції Олександр Куценко розповів, що на даний час громадянку встановлено.

Їй оголошено про підозру. Стаття називається «Наруга над могилою або іншим місцем поховання».

Жінку, якій повідомили про підозру, звуть Валентина. Їй – 50 років. Односельців вона уникає.

«Ми з нею не спілкувались, бо вона на контакт не йде взагалі. Люди знімали, як вона з могилок витягувала квітки і ховала в сумку. Ще раніше, коли почали видавати ідентифікаційні коди, ще мати її була жива, і вона відмовилась від коду, і матері заборонила брати код. І це після того в неї – чи вона в релігію яку вдалась, хтозна», – розповідає Світлана Громова.

Двір Валентини починається одразу за межею кладовища. Жінка живе без електрики і водопостачання. З неюпоспілкуватись не вдалось – не було вдома, або вона не схотіла вийти до журналістів. Її позицію ми готові озвучити у наступних сюжетах.

«Наразі у слідства підозри, що дана громадянка може не усвідомлювати свої дії. Поводить себе не зовсім адекватно. Тому було призначено судово-психіатричну експертизу. Якщо експертиза вкаже, що людина має якесь психічне захворювання, тоді будемо звертатись до суду з клопотанням про примусове медичне лікування особи», – говорить заступник начальника слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції Олександр Куценко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Криски, кладовище, вандалізм, Новгород-Сіверський, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект