• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Місто планує посилити методи впливу на боржників за комунальні послуги. Яким чином?


Місто планує посилити методи впливу на боржників за комунальні послуги. Яким чином?

 

Переведення матеріальної допомоги на рахунки за несплачені послуги, а також контроль тих споживачів, які ухиляються від своїх обов’язків. Питання заборгованості та способів її зменшення, зокрема по «Чернігівводоканалу», порушили на щотижневій нараді в муніципалітеті.Це комунальне підприємство не в найгіршій ситуації, однак на сьогодні має майже 49 мільйонів гривень збитків, з яких 85%, тобто 41 мільйон, від населення.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Якщо проаналізувати заборгованість в діапазоні помісячно, то найбільша заборгованість – це поточна: від 1 місяця до 2, на загальну суму майже 20 мільйонів: від 3 до 11 місяців – майже 5 мільйонів; від 12 до 35 місяців, і більше 36 місяців – майже 17 мільйонів гривень, тобто це майже безнадійна заборгованість».

При тому, що чимало з 5% неплатників, люди забезпечені і з коштами та майном, які не розраховуються принципово.

Озвучені ж на нараді зміни до організації роботи в тим або інших аспектах допоможуть розширити механізми впливу і тим самим відшкодувати завдані цьому та іншим підприємствам втрати, – впевнений очільник «Водоканалу».

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Потрібно зробити аналіз заборгованості житлово-комунальних послуг по житлу, яке перебуває в комунальній власності. Пропонується, за заявою отримувача допомоги, перераховувати на погашення заборгованості надавачам послуг, якщо така існує. І я так розумію, що ця пропозиція в роботі. Це впровадження єдиного доступу надавачів житлово-комунальних послуг Чернігівської міської ради до бази прописки ЦНАПу».

Так, наприклад, якщо говорити про допомогу при народженні дитини, то із 1700 родин 62 мають заборгованість перед «Чернігівводоканалом», на 376 тисяч гривень. А по інших надавачах послуг, ще орієнтовно 1 мільйон 300 тисяч гривень. Натомість ці ж кошти могли покрити борги перед підприємствами.


Крім того, є пропозиція створити єдину систему бухгалтерського обліку, або підсистеми кадрового обліку працівників КП, управлінь і структурних підрозділів міської ради, аби контролювати принаймні своїх співробітників.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Оскільки частина людей не платить, а комунальні підприємства підтримуються в робочому стані, житлово-комунальні послуги здійснюються, – я розумію, що з зауваженням, але більш-менш в належному стані, – то як резюме цього процесу – одні платять за інших. Тобто, я вважаю, що як мінімум, це несправедливо, і всі інструменти, які є у нас в руках, треба задіяти для того, щоби всі платили за себе, і не було когось розумнішого, а когось дурнішого. Якби всі були такі хитрі, то і міста б у нас не було».

Обговорюючи тему заборгованості, також торкнулися розрахунків підприємства за поточними кредитними зобов’язаннями, а саме перед Світовим банком, кошти якого залучалися у 2007 та 2009 роках на модернізацію інфраструктури. Так, через тимчасове зростання боргів людей у період карантину, а також незбалансовану тарифну політику на рівні держави, у 2020 та 2021 роках «Чернігівводоканал» випав із графіку погашення цього кредиту і має пеню за несвоєчасну сплату, і незважаючи на здорожчання електроенергії та збільшення мінімальної зарплати, працює за старим тарифом.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Водоканал» є платіжоспроможною організацією, але певний період часу – півтора року – він фізично не міг скорегувати тариф, НКРЕКП не реєструвало ці листи від «Водоканалу» і ніяк не реагувало на прохання підняти тариф. Тому всі обігові кошти, які повинні були бути направлені на погашення кредиту, вони фактично були направлені на здорожчання складових собівартості».

Як повідомили на нараді, станом на початок червня КП має сплатити 1 мільйон 719 тисяч доларів, а це понад 47 мільйонів гривень.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Була нарахована пеня в 2020 році 2 мільйони 969 гривень. Сплатив «Водоканал» в 2021 році за 5 місяців 856305 доларів, або в еквіваленті майже 24 мільйони гривень. По договору кредитування, станом на 15.04 додатково нараховано 806 тисяч доларів і нарахована пеня за 2021 рік 1 мільйон 772 тисячі гривень».

Що стосується пені, то, за словами Сергія Малявка, наразі тривають перемовини із профільними міністерствами, і є надія на її списання. Власне кредит брали майже на 23 мільйони доларів, з яких підприємство платило 44%, тобто 10 мільйонів доларів. Із 2016 переважно з власних ресурсів. У той час, як обладнання, яке купувалося за ці кошти, вже потребує ремонту і частково ремонтувалося капітально.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Малявко, Владислав Атрошенко, КП «Чернігівводоканал», «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект