• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Останні дзвоники з відходом від «радянської моделі», подальша доля РАЦСу та інвестиції у вакцинацію


Останні дзвоники з відходом від «радянської моделі», подальша доля РАЦСу та інвестиції у вакцинацію

 

Останні дзвоники тривалістю не більше, ніж півгодини. Так у Чернігові планують проводити шкільні та деякі міські офіційні урочистості, відходячи таким чином від «радянської моделі» святкування. Відповідне прохання до керівника Управління освіти та інших відповідальних осіб озвучив на щотижневій нараді Владислав Атрошенко.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас радянська модель усіх заходів: півтори години промови, діти стоять, задуха, ковід нікуди не подівся. Я вже декілька років звертаюся до всіх чиновників, всіх рівнів. Давайте, будь ласка, будь-які заходи проводити за 10-15 хвилин, а не півтори години».

Так, зокрема для відзначення таких подій, як кінець навчального року, з вітаннями когось із батьків, дітей і керівництва школи, 25-30 хвилин буде достатньо, – впевнений міський голова. Найкращий варіант, якщо вони відбуватимуться ще й у більш сучасному форматі, як нині вже роблять у багатьох закладах.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Ми стараємось дотримуватися таймінгу. Наголошуємо на тому, щоб це було якомога стисло, насичено і динамічно. Деякі навчальні заклади пішли по шляху організації флешмобів, квестів, якби взагалі відійшли від практики лінійок».

Життя йде вперед і ми теж маємо змінюватися, пристосовуючись до тих або інших умов. Як за рік пандемії потроху вчимося співіснувати з коронавірусом. Майже 4 місяці важкої третьої хвилі позаду. І станом на початок червня Україна, і власне Чернігів, фіксують стабільно-позитивну динаміку епідситуації. Наприклад, за останній тиждень наше місто має в 5 разів більше одужавших, ніж захворівших, у 2 рази більше виписаних, але все ще понад 120 осіб на ліжках і 10 летальних випадків з основним і супутнім діагнозом «ковід».

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «У нас мінус майже 42% по виявленим захворюванням і мінус 34% по госпіталізованим за тиждень. Як бачите, динаміка на графіку відслідковується зі значним зниженням».

Так, ця інфекція, як і вірус грипу чи ГРВІ, також має свою сезонність, що в цілому не залежить від дотримання карантинних вимог. Адже зараз суспільство втомилося і не надто їх виконує, але крива захворюваності все одно йде вниз, – зазначив очільник Чернігова. І єдиний надійний спосіб уникнути постійних спалахів – це сформований колективний імунітет.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо сьогодні брати на рівні країни, на урядовому рівні профільне Міністерство охорони здоров’я, найкращі інвестиції сьогодні – це інвестиції в вакцинацію. Тому що це збереження здоров’я людей, збереження коштів на їх лікування. І якщо люди не будуть хворіти, у нас буде інша ситуація в економіці – краще буде працювати економіка, малий і середній бізнес».


У той час, коли деякі держави виходять із коронакризи, проімунізувавши більшу частину свого населення, в Україні цей показник сягає майже 5%. Завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 0,4%. Наявними препаратами, починаючи від кінця лютого, Чернігів щепив 8 тисяч людей, а це майже 3% від кількості його жителів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Коли в нас буде вакциновано вже подвійною дозою хоча би 50% населення? Є розуміння цього на рівні Міністерства?».

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Крім обіцянок, поки що нічого немає. Але обіцяють до кінця року вийти на ці відсотки».

При цьому мова йде, як про питання забезпечення регіонів препаратами, так і широкою інформкампанією, якої не було на старті вакцинації, і через відсутність якої, чимало людей і зараз не бачать потреби в імунізації, або не довіряють виробникам.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Резюме таке – берегтись треба і треба вакцинуватися, якби була вакцина. І потихеньку треба працювати з людьми, щоб менше мудрувати: «Яка вакцина?» Яку дають, такою треба і вакцинуватися».

Крім того, на нараді порушили і тему доцільності використання палацу урочистих подій. Наразі будівля в оренді Міністерства юстиції, але там коштів на її реставрацію немає. Тому відомство і пропонує віддати приміщення під інші задачі, а всі церемонії перенести, до прикладу, у Міський палац культури, де послуги реалізовуватимуть на партнерських із містом засадах.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Давайте ми тверезо подивимось, чи ми залишимо цю традицію і цю залу церемоніальну, яка вона є, чи, можливо інші якісь бачення будуть з цього приводу, і взагалі, напрямок функціонального використання РАЦСу. З огляду на це, тоді можливо буде доцільно нам витратити кошти на ремонт і використовувати на потреби міста. Мінюст готовий до діалогу в частині комерційних всіх тарифікованих їхніх послуг. Давайте ми вивчимо цю ситуацію».

А також додав, що оскільки у місті немає гідного конференц-коуч чи хабу, його можна облаштувати у будівлі палацу. А це центр міста, там є хороший паркінг, можливість зробити паркову зону і набережну Стрижня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект