• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » ЗНО-2021: як у Чернігові здавали тест з української мови та літератури


ЗНО-2021: як у Чернігові здавали тест з української мови та літератури

 

1 червня зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів продовжилося складанням чергового іспиту. Цього року випускники вперше здавали розмежований тест – обов’язковий – з української мови та літератури та окремо з української мови.Яніна Тимошенко, директорка центру професійного розвитку педагогічних працівників Управління освіти ЧМР: «Це є особливістю зовнішнього незалежного оцінювання. Оскільки деякі заклади вищої освіти мають змогу виставляти предмет українська мова. Це переважно технічні спеціальності. І гуманітарні спеціальності виставили українську мову та літературу, як зазвичай з двох предметів. У нас 4207 абітурієнтів. З української мови чистої трошки менше – 1356 і з мови та літератури – 3201 учасник, включаючи чергових, інструкторів, старших інструкторів, помічників відповідальних, відповідальних та уповноважених осіб».

Для проходження цього тестування у Чернігові відкрили 16 пунктів – 13 на базі закладів загальної середньої освіти і 3 пункти розмістили у закладах вищої. Біля школи №19, який є одним з пунктів ЗНО, вже о пів на 10 учасники шикуються в черги і чекають на процедуру допуску. І хоча ретельно готувалися до іспиту, деяких завдань таки бояться.

Валерія, абітурієнтка: «Ці нові комплексні завдання, де потрібно вставляти одразу декілька слів, це найбільш складне для мене. Але, я сподіваюсь, що буде все добре».

Марина, абітурієнтка: «Найбільш переживаю, бо треба буде писати твір».

Рівно о 10:00 допуск учасників до пункту розпочався. Зареєструвалося для проходження сесії з ЗНО тут 285 осіб. На вході абітурієнтам міряють температуру, перевіряють наявність документів. Учасників з ознаками хвороб не виявляють.

Олена Майденюк, медичний працівник: «Слава Богу, всі здорові. Все добре».

При вході в приміщення працівники пункту координують учасників тестування і вказують їм на кабінети, де відбуватиметься іспит. Одночасно з цим відповідальна за пункт тестування Людмила Шелупець у супроводі працівника поліції несе запаковані і опломбовані тести, аби роздати їх старшим інструкторам. Для проходження ЗНО в цьому закладі задіяли три поверхи, 55 педпрацівників, підготували 19 аудиторій.


Людмила Шелупець, відповідальна за пункт тестування: «Створені всі умови, всі санітарні норми враховані, тобто діти знаходяться на безпечній дистанції один від одного. Ми забезпечені всіма санітарними засобами».

За словами відповідальної за пункт тестування Людмили Шелупець, під час процедури пропуску до закладу, зафіксували серед учасників деякі порушення. Для них – іспит не відбувся.

Людмила Шелупець, відповідальна за пункт тестування:«Сьогодні було аж три учні, які загубили паспорт по дорозі. Це створило певний дискомфорт. Зрозуміло, що треба дітям звертатися до паспортного столу. Є процедура, є правила, яких я не можу порушувати».

Тестування розпочалося рівно об 11.00. В цьому закладі абітурієнти складали виключно мову і літературу. На виконання тестового завдання відводилося 210 хвилин – 40 завдань з мови та 24 питання за програмою літератури, три питання з розгорнутою відповіддю та написання власного висловлення.

На основну сесію ЗНО до цього пункту не з’явилося 35 учасників з зареєстрованих 285. Шанси здати цей предмет у них будуть. Абітурієнти, які з об’єктивних причин не з’явилися на ЗНО, зможуть взяти участь у додатковій сесії з цього предмету, яка відбудеться 9 липня. Для цього їм потрібно протягом 5 днів подати заяву до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Для тих же, хто склав ЗНО вчасно, результати будуть відомі 22 червня.

Наступний іспит, що чекає на абітурієнтів, розпочнеться 4 червня. Це буде історія України.

У Чернігові будуть відкриті 12 пунктів тестування. У зв’язку з цим у деяких школах міста, там де буде розміщено пункт, останні дзвоники перенесено на 5 червня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, українська мова, література, школа №19, Людмила Шелупець, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект