• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На півночі Чернігівської області розлилася Десна


На півночі Чернігівської області розлилася Десна

 

Диво, на яке тепер можна чекати роками.

Десна розлилася. Вихід річки з берегів, обов’язкове щорічне явище, перетворилося на дивовижу. І колись затоплені луки по обидва берега річки залишилися тільки в пам’яті. Валентина Доброта насолодилася цьогорічним повноводдям Десни і готова цими враженнями поділитися із нами.По обидва береги Десни синьо-зелена мозаїка – дерева та кущі у воді. Але повністю залити водою прибережні луки, в Десни таки не вистачило ресурсу. Під прибутною водою опинилися лише низини.

Десна розлилася лише у верхів’ї. Це майже крайня північна точка Чернігівщини. Тут низький берег Десни і тому вода вийшла із русла.

Лариса Подоляко з Мезинського національного парку, каже, що подивитися на розлив Десни з оглядових майданчиків та пагорба, нині йдуть не тільки туристи, для місцевих повідь теж вже стала неабиякою принадою.

Лариса Подоляко, заступниця керівника відділу Мезинського національного парку: «Коли вона розливається щороку, то це звичне явище. А, вибачте, коли воно не таке часте, то навіть серед місцевих починають між собою переговорювати, що відбувається повінь, сходіть подивіться, ось там дуже чудова панорама, а там уже затопило те-то й те. Люди навіть спостерігають, ставлять певні мітки, на скільки сантиметрів прибуває. Це така вже ціла сенсація».

Під час водопілля русло річки від заплави відокремити складно. Десна з обох берегів оточена вербами, усе, що далі рядів дерев, то прибутна вода.

Лариса Подоляко, заступниця керівника відділу Мезинського національного парку: «В моєму дитинстві це майже щороку було».

Колись вода підтоплювала вулиці вздовж річки, а тепер не доходить і до сіл. Хоча людські колодязі порожні. Скажімо, цим відром воду востаннє черпали років зо 3 тому. Відколи вода зникла, вже й відро заржавіло, жаліються місцеві. Їм довелося бурити свердловини. Але киянам варто насторожитися, лівий берег столиці воду п’є саме з Десни.

«Десна міліє. В минулому році літом її переходили», - розповідає місцева жителька.

Торік Десна справді всіх розчарувала. За майже півтора століття спостережень, у річки був чи не найнижчий рівень води. Взагалі, останні 20 років показують стійку тенденцію до низьких водопіль. За цей період лише 5 разів, коли вода була близькою чи перевищила норму. А все через теплі зими, кажуть гідрологи. Немає снігу – не буде й високої води.

Лідія Петренко, керівниця відділу гідрологічних прогнозів Гідрометцентру України: «В зв’язку з тим, що стали теплі зими, сніг накопичується менше. Промерзання грунту набагато стало нижчим. А якщо у нас промерзання грунту низьке, то дуже великі втрати води. Тобто пішло це в основному в грунт, а не в річку. Дуже важливий параметр – це кількість опадів».

Розливу Десни радіють не лише люди, й худоба теж по коліна у воді, та їжа коровам нині смачна. Через високу вологість, трава молода, соковита і сіна на прийдешню зиму буде достатньо.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: розлив, річка Десна, водопілля, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект